Created with Sketch.

В УГКЦ назвали актом вандалізму демонтаж у Харкові пам’ятної таблиці в’язня за віру Патріарха Йосипа Сліпого

15.11.2010, 21:50

Таблиця була встановлена в серпні 2005 року. За словами екзарха, представники громадської організації «Великая Русь» подали прохання про демонтаж пам’ятної таблиці і тим самим причинились до напруження в українській багатоетнічній спільноті.

У Харкові демонтували пам’ятну таблицю зі стіни приміщення колишньої пересильної харківської тюрми, («Тюремний замок»), де у 1960-х роках перебував вісімнадцятилітній в’язень за віру Патріарх Йосип Сліпий і в 1961 році етапом був відправлений в мордовські табори на подальше заслання. Тепер у цьому приміщенні, що знаходиться за адресою вул. Малиновського, 5, розміщуються підрозділи міліції Ленінського району м. Харкова.

Як повідомив РІСУ Екзарх Донецько-Харківський (УГКЦ) владика Степан (Меньок), не допомогло ні звернення Патріарха Любомира (Гузара) до представників міської влади м. Харкова про можливість такої акції, ні вірних УГКЦ і представників української громадськості.

Таблиця була встановлена в серпні 2005 року. За словами екзарха, представники громадської організації «Великая Русь» подали прохання про демонтаж пам’ятної таблиці і тим самим причинились до напруження в українській багатоетнічній спільноті.

В Донецько-Харківському екзархаті УГКЦ називають демонтаж пам’ятної таблиці Патрарху Йосипу Сліпому актом вандалізму.

«Кому на перешкоді і не дає спокійно спати пам’ять про наших українських мучеників і ісповідників віри? Живемо ми в Україні, де було давно осуджено сталінсько-репресивну машину, але все-таки є люди, які мають великий вплив на представників влади і роблять все можливе, щоб цю пам'ять затерти. Історики відкривають страшні картини репресивної машини сталінських часів, яка мов чорний молох перемелювала долі і життя тисячі людей. Чому було допущено до такого стану суспільство, в якому це чинилося? Хто винуватий в цьому? Чи не буде повторюватися така історія знову? Про яку Русь ви мрієте? Можливо це ті, які по сьогоднішній день не можуть змиритися з легальним статусом нашої Церкви? – коментує ситуацію, що сталася владика Степан. – Це наша земля, це наші мученики. Скільки потрібно нас бити, щоб у нас проснувся інстинкт людини, яка є мислячою істотою і має право пізнати правду і хотіти добра?»

Екзарх наголошує, що ті, хто зняли таблицю, все одно не зможуть затерти пам’яті про мучеників, адже «їхні імена записані в книзі життя». В УГКЦ планують на законних підставах відстояти повернення пам’ятної таблиці на місце.

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37