В УГКЦ підсумували роботу 86-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства

30.11.2020, 18:12
Католики
В УГКЦ підсумували роботу 86-ї сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства - фото 1
Під головуванням Глави УГКЦ Патріарха Святослава 27 листопада 2020 року відбулася Вісімдесят шоста сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

Як повідомили у Департаменті інформації УГКЦ, головна тема цієї синодальної сесії – «Місійний дух парафіяльної спільноти». З доповідями на головну тему виступили: владика Йосафат Мощич, голова Ради з питань євангелізації при Главі УГКЦ, – «Душпастирське навернення парафіяльної спільноти на служінні євангелізаційній місії Церкви»; владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, – «Місійний дух парафіяльної спільноти на досвіді Пасторально-міграційного відділу УГКЦ»; та о. д-р Віталій Токар, судовий вікарій Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, – «Аналіз Папської інструкції про парафію та Парафіяльного правильника УГКЦ».

Значну частину синодального часу владики приділили розгляду питань, пов’язаних з особливостями душпастирського служіння в Україні, зумовлених коронавірусною інфекцією. У цьому контексті всі правлячі архиєреї доповіли про душпастирську ситуацію у своїх єпархіях і екзархатах та обмінялися досвідом ефективного душпастирювання в цих умовах.

Окрім цих питань, отці Синоду заслухали звіт про діяльність Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ, який представив владика Кеннет Новаківський, голова цього органу Патріаршої курії УГКЦ. Про план діяльності новоствореної Комісії УГКЦ у справах родини і мирян доповів п. Юрій Підлісний, голова цієї Комісії.

Владика Богдан Дзюрах повідомив владик про вихід друком Практичного посібника для сповідників і духовних наставників УГКЦ «Священник – служитель Божого милосердя». Посібник є плодом праці групи єпископів УГКЦ, а також консультантів і експертів із різних ділянок церковної науки та має на меті відновити та поглибити в душпастирів УГКЦ професійних знань та наивчок.

Вісімдесят сьому сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в першій декаді 2021 року.