В УГКЦ створять 3 нові митрополії (Оновлено)

08.11.2011, 13:48
В УГКЦ створять 3 нові митрополії (Оновлено) - фото 1
Про це Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) повідомив під час веб-конференції на Tochka.net.

Святослав (Шевчук)exklusiv.gifПро це Глава УГКЦ Патріарх Святослав (Шевчук) повідомив сьогодні під час веб-конференції на Tochka.net.

Народження нових митрополій є важливим кроком на шляху до проголошення Патріархату УГКЦ.

«Ми є напередодні створення трьох митрополій. Сьогодні в Україні існує єдина Києво-Галицька митрополія з осідком у Києві. Такою структурою наша митрополія віддзеркалює той стан Церкви, який у нас був за часів Київської Русі. Був єдиний митрополит, який був де-факто главою Помісної Церкви та мав відповідно владу над єпископами своєї території. Очевидно, що більш, як за тисячу років наша Церква розвинулася зокрема і в Україні. Сьогодні такий природній стан розвитку церковної структури потребує вдосконалення. Отож для того, щоб краще надати душпастирську опіку нашим вірним, рішенням Синоду єпископів УГКЦ і з благословення Апостольської Столиці ми створили три нових митрополії», – наголосив першоєрарх.

За словами Патріарха, 29 листопада буде проголошена Львівська митрополія з осідком у Львові. Митрополія в Івано-Франківську буде проголошена 13 грудня. Митрополія у Тернополі – 22 грудня.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, створити три нові митрополії вирішив Синод єпископів УГКЦ. До складу Львівської митрополії увійдуть Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. До Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії. До Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії. Першими митрополитами новостворених митрополій стануть владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, владика Володимир (Війтишин), єпарх Івано-Франківський, та владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський.

Предстоятель УГКЦ повідомив, що кожний митрополит матиме право скликати Митрополичий Синод, але для того, щоб рішення цього Синоду були дійсними вони потребують схвалення Верховного архиєпископа.

Тепер в УГКЦ буде сім митрополій. Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав. До її складу входять Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати. Крім того до УГКЦ належать Перемишльсько-Варшавська митрополія у Польщі, Філадельфійська митрополія у США та Вінніпеґська митрополія у Канаді.