В УГКЦ випустили новий календар на вересень–грудень 2023 року

26.04.2023, 13:42
Католики
В УГКЦ випустили новий календар на вересень–грудень 2023 року - фото 1
У зв’язку з переходом Української Греко-Католицької Церкви в Україні на новий стиль для нерухомих свят із 1 вересня 2023 року з’явилася потреба оновити церковний календар. Тому було прийнято рішення надрукувати календар на вересень–грудень 2023 року.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Календар розповсюджують у парафіях УГКЦ по всій Україні.

Від 2010 року в УГКЦ щороку виходить друком церковний календар, який серед вірних називають «патріаршим», адже його видає Патріарша курія УГКЦ. Від початку реалізації цієї ідеї, кошти, які отримують із його продажу, скеровують на завершення будови Патріаршого собору в Києві та діяльність інформаційних структур Церкви.

Календар уклала Патріарша літургійна комісія. Доповнення до календаря на 2023 рік, окрім зазначення святого дня, подає також літургійні читання.

Електронну версію календаря можна знайти на офіційному сайті УГКЦ у розділі «Бібліотека» > «Богослужіння» або ж за цим покликанням.

Нагадаємо, що Архиєрейський Cинод УГКЦ в Україні, який відбувся 1–2 лютого 2023 року у Брюховичах, постановив, що УГКЦ в Україні переходить на новий стиль із 1 вересня 2023 року. Поки це рішення стосується святкування лише нерухомих свят. Пасхалія, тобто все, що стосується святкування Пасхи, залишається такою, як дотепер.