• Головна
  • Новини
  • В Україні тривають заходи до 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції...

В Україні тривають заходи до 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції

26.04.2016, 11:02
В Україні тривають заходи до 30-ї річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції - фото 1

Рівно 30 років тому, 26 квітня 1986-го, о 01:23, вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, що спричинило масштабну радіоактивну катастрофу – найбільшу промислову ядерну катастрофу в історії. У повітря піднялася хмара радіоактивних речовин, які вітер розніс далеко за межі України.

Рівно 30 років тому, 26 квітня 1986-го, о 01:23, вибухнув четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС, що спричинило масштабну радіоактивну катастрофу – найбільшу промислову ядерну катастрофу в історії. У повітря піднялася хмара радіоактивних речовин, які вітер розніс далеко за межі України.

top.jpeg

Три десятки років потому Україна все ще долає наслідки трагедії.

Президент Петро Порошенко 25 квітня відкрив низку заходів, присвячених 30-м роковинам аварії на Чорнобильській АЕС.

У своєму Facebook Порошенко опублікував промовисте відео, в якому зібрані не просто цифри та факти про жахливу трагедію. Радіус зони відчуження — 30 кілометрів, період піврозпаду цезію — 30 років, взимку радіаційний фон зменшується приблизно на 30%, а вага арки над Саркофагом — 30 тисяч тонн і символічно, 26 квітня 2016 року минає 30 років з часу того злощасного вибуху на ЧАЕС.

«Нехай спогади про Чорнобильську трагедію завжди єднають всіх українців у нашій спільній пам’яті», – закликав Петро Порошенко. Ввечері 25 квітня перші особи держави взяли участь у пам’ятних заходах, присвячених 30-м роковинам аварії на ЧАЕС.

А ліквідатори вшановували жертв Чорнобильської катастрофи саме в ті хвилини, 26 квітня о 01:23, коли 30 років тому прогриміли вибухи на четвертому енергоблоці.

За повідомленням «5» каналу, о першій годині ночі колишні працівники Чорнобильської атомної електростанції, які тепер мешкають у Києві, зібралися у столичній церкві Архангела Михаїла, біля Меморіального кургану Героїв Чорнобиля.

Чорнобиль_панахида.jpg

Спершу там відслужили панахиду. Потому 30 разів вдарили в дзвони і поклали до іменних табличок загиблих запалені свічки. Далі людям роздали сухпайки і просто неба під дощем вони вшановували пам'ять жертв трагедії. Поминальне дійство відбувалося без участі перших осіб держави.

"30 років – деякі думають, що це величезний проміжок часу. Для нас здається, що це буквально було вчора, тому як ми пам'ятаємо всіх цих хлопців, ми ховали наших перших хлопців", – говорить ліквідатор  Володимир Копчик.

У 2010 році почалися роботи над 25-тонним саркофагом, який має ізолювати уран, який іще залишається в реакторі. Як припускають, його там близько 200 тонн. Експерти побоюються, якщо залишки реактора обваляться, в атмосферу може потрапити більше радіоактивних речовин. У понеділок, 25 квітня, міжнародні донори пообіцяли виділити 99 млн доларів на нове підземне сховище радіоактивних відходів.

Кількість людей, які загинули у зв'язку з катастрофою, залишається під питанням.

Вважають, що під час перших днів аварії та рятувальної операції загинули близько 30 людей, але за підрахунками ООН загалом через хвороби, пов'язані з опроміненнями, могли померли до 4000 людей. Водночас у Greenpeace називають ці цифри заниженими.

Додамо, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.