• Головна
  • Новини
  • В українських тюрмах створені всі умови для віруючих - ДПСУ...

В українських тюрмах створені всі умови для віруючих - ДПСУ

16.12.2011, 13:45
В українських тюрмах створені всі умови для віруючих - ДПСУ - фото 1
У місцях позбавлення волі на території Україні створені всі умови для віросповідання будь-якої релігії.

Зустріч.jpgУ місцях позбавлення волі на території Україні створені всі умови для віросповідання будь-якої релігії.Таку заяву зробив старший психолог відділу соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи із засудженими апарату Державної пенітенціарної служби (ДПСУ) України Богдан Степенко на круглому столі «Реалізація релігійних прав засуджених до позбавлення волі та осіб, які перебувають у місцях попереднього ув‘язнення. Вплив духовно-морального фактора на виправлення засуджених».

Захід відбувся 15 грудня в Києві. За словами Богдана Степенка, у місцях позбавлення волі й попереднього ув`язнення "з повагою ставляться до права засуджених та заарештованих на віросповідання". Про це інформує УНІАН-релігії.

Зокрема, він розповів, що на сьогодні в місцях позбавлення волі існує 76 храмів, 47 з яких є окремими будівлями, 47 каплиць, 4 молитовні будинки, 202 молитовні кімнати.

"Крім того, протягом поточного року в наших закладах було освячено і побудовано п`ять релігійних культових споруд, на даний момент продовжується будівництво ще чотирьох", - повідомив психолог, підкресливши, що в Державній пенітенціарній службі вітають роботу представників усіх релігій з засудженими та заарештованими і вважають такий вплив необхідним і корисним.

Як повідомляє офіційний сайт Державної пенітенціарної служби України, на зборах констатували, що за 20 років незалежності України співпраця Церкви з кримінально-виконавчою службою держави набула більш системного характеру. Проте представники більшості релігійних конфесій, присутніх у залі, висловили побажання щодо розширення душпастирського служіння в місцях позбавлення волі і запропонували для досягнення цієї мети  законодавчо закріпити таке поняття, як тюремне капеланство. 

За результатами засідання його учасники ухвалили проект резолюції.