• Головна
  • Новини
  • В Україну повернувся 1917 рік, - політик про звільнення директорів музеїв...

В Україну повернувся 1917 рік, - політик про звільнення директорів музеїв

02.02.2012, 14:51
В Україну повернувся 1917 рік, - політик про звільнення директорів музеїв - фото 1

«УНП готує звернення в Генпрокуратуру, а також має наміри провести консультації з парламентськими фракціями щодо створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для розслідування причин звільнення директорів 5 найвідоміших українських музеїв», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій Костенко.

Юрій Костенко«УНП готує звернення в Генпрокуратуру, а також має наміри провести консультації з парламентськими фракціями щодо створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для розслідування причин звільнення директорів 5 найвідоміших українських музеїв», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій Костенко. За словами політика, «парламентська комісія за участі Генеральної прокуратури має перевірити інформацію про наміри уряду щодо так званої монетизації музейних цінностей України".

Про це повідомляє сайт Музейний простір України з посиланням на прес-службу УНП.

Костенко нагадав, що «звільнення директорів 5-ти найвідоміших українських музеїв українські ЗМІ вже порівнюють з кадровими чистками 1917 року». Він переконаний, що «знані в Україні та за її межами фахівці музейної справи стали б на заваді будь-яким маніпуляціям з музейними цінностями, які є національним надбанням». Політик назвав «ганьбою для поважної держави той факт, що уряд призначив керувати найвідомішими музеями України новачків, які взагалі невідомі в фаховому середовищі».

На його думку, «Генпрокуратура має перевірити інформацію щодо намірів уряду втілити в життя ініціативи приватної канадської кампанії Tamoikins Museum на чолі з Михайлом Тамойкіним щодо впровадження в Україні системи оцінки музейних цінностей та їх інтеграції в державний фінансовий обіг в якості матеріальних активів». Як заявив політик, «за такого підходу Україна дуже швидко втратить свої музейні скарби», тому Генпрокуратура має перевірити факти, викладені в ЗМІ, й у разі їх підтвердження міністр культури має піти у відставку, а керівники музеїв поновлені на посадах.

«Такого досвіду немає ні в одній цивілізованій державі світу. Подібний цинізм демонстрували хіба що комуністичні уряди червоної Росії, які торгували експонатами «Ермітажу», - прокоментував ситуацію Костенко.