В Україні можуть створити Національне військове меморіальне кладовище

21.10.2020, 17:15
Держава
У Верховній Раді України зареєстрований проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища", який передбачає створення Національного військового меморіального кладовища для поховання військових і борців за незалежність України.

Про це повідомила прес-служба Мінветеранів, інформує Соцпортал.

Проєкт цього закону був підтриманий Кабінетом міністрів України в кінці вересня цього року, і відтепер знаходиться на розгляді Верховної Ради.

Дякую колегам з Міністерства розвитку громад і територій за розробку цього вкрай важливого законопроєкту. Створення Національного військового меморіального кладовища є одним з наріжних каменів політики держави щодо гідного вшанування пам'яті своїх захисників. Тих, завдяки кому Україна отримала і відстоює свою незалежність. Ми пройшли дуже довгий шлях від ідеї створення НВМК до законодавчого акту, і не маємо права зволікати. Я сподіваюся, що це відбудеться якомога швидше, тому що в дійсності попереду ще дуже багато роботи, - сказав заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко.

Національне військове меморіальне кладовище - це архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань і перепоховань борців за незалежність України в ХХ столітті, військовослужбовців, які загинули або померли під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій , осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Нагадаємо, Міністерство у справах ветеранів України завчасно направило бюджетний запит на 2021-2023 роки, в рамках якого заплановані кошти на будівництво Національного військового меморіального кладовища.