В Україні немає переслідувань за релігійною ознакою, - представники ВРЦіРО зустрілись з делегацією Всесвітньої Ради Церков

В Україні немає переслідувань за релігійною ознакою, - представники ВРЦіРО зустрілись з делегацією Всесвітньої Ради Церков - фото 1
Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) 11 травня зустрілись з делегацією Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ), яка прибула до Києва на чолі з преподобним доктором Джеррі Піллеєм, Генеральним секретарем ВРЦ.

Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

Під час зустрічі мова йшла про становище релігійних спільнот в умовах російської агресії. Як зазначалося, український уряд забезпечує високий рівень релігійної свободи. Виключенням є лише території Україні, тимчасово контрольовані російською окупаційною владою.

“В Україні шанується свобода віросповідання та немає переслідувань за релігійною ознакою під час війни. Натомість украй небезпечним залишається становище віруючих на українських територіях, окупованих Росією внаслідок збройної агресії. Терор цивільного населення, особливо релігійних діячів, є звичною тактикою залякування та підкорення для російської окупаційної влади. Ми сподіваємося, що голос ВРЦ також звучатиме в світі на захист віруючих, які щоденно страждають через присутність російських окупантів на українській землі”, – наголосив Головуючий у ВРЦіРО єпископ В’ячеслав Горпинчук.

Представники українських Церков і релігійних організацій поділилися з делегацією ВРЦ досвідом міжконфесійної співпраці в Україні, розповіли про душпастирську та гуманітарну діяльність церков під час війни. Водночас українські релігійні діячі звернули увагу на використання Росією релігії у війні проти України. Прикладом ідеологія «Русского міра», яку Кремль і російські військові намагаються втілити під час повномасштабного вторгнення шляхом справжнього геноциду Українського народу.

Представники ВРЦіРО, які 2022 року були делегатами на Асамблеї ВРЦ у Карлсруе, Німеччина, подякували Генеральному секретарю ВРЦ за можливість взяти участь у цьому заході та засвідчили про відкритість ВРЦіРО до подальшої взаємодії з ВРЦ на міжнародному рівні.

Присутні релігійні діячі висловили побажання до Всесвітньої Ради Церков щодо дальшої підтримки України, в тому числі в протидії російській пропаганді, яка перекручує факти та виправдовує жорстоку війну Росії проти українського цивільного населення.

Делегація ВРЦ перебуває з візитом в Україні з 10 по 13 травня. Крім зустрічі з представниками ВРЦіРО іноземні релігійні діячі провели окремі зустрічі з представниками УПЦ МП та ПЦУ.