В Україні почали відбір проектів для реставрації культурних пам’яток, – Мінкульт

22 квітня, 10:05
Культура
В Україні почали відбір проектів для реставрації культурних пам’яток, – Мінкульт - фото 1
В Україні розпочався відбір проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини, йдеться у відповідній заяві Міністерства культури та інформаційної політики України.

У відомстві уточнили, що у відборі візьмуть участь проекти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам. Про це інформує Радіо Свобода.

За даними відомства, «у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією», впродовж 2024 року «пріоритетними» при розподілі коштів під час відбору проєктів, у рамках програми «Велике будівництво», будуть такі напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше від 20% до завершення);
  • включені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проекти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проекти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

За даними Мінкульту, від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року до 25 березня 2024 року агресія Росії зруйнувала або пошкодила 1 046 пам’яток культурної спадщини.