В Україні відреагували на побиття учасників пасторської конференції "Нового покоління" у Росії

В Україні відреагували на побиття учасників пасторської конференції "Нового покоління" у Росії - фото 1
Старший єпископ Української христианскої церкви “Нове покоління” Андрій Тищенко зробив заяву щодо побиття протестантських пасторів у Росії 2 грудня.

Про це повідомляє inVictory.

«Я, Андрій Тищенко, єпископ церков “Нове покоління” в Україні, кандидат філософських наук, член асоціації релігієзнавців України, хочу звернутися до всіх, кому небайдужі принципи релігійної свободи та демократії в Росії та в усьому світі, до міжнародних правозахисних організацій та також до тих, хто причетний до нападу та побиття пасторів російської організації християн віри євангельської п'ятидесятників об'єднання церков “Нове покоління”.

2 грудня, нагадаємо, у підмосковному Раменському поліція затримала 200 учасників пасторської конференції протестантських церков п'ятидесятницького спрямування «Нове покоління». Силовики вважають, що у зборах беруть участь організації, визнані у Росії небажаними через свій зв'язок із одновірцями з Латвії та Росії.

На думку єпископа, затримання відбулося через те, що ФСБ розглядає діяльність церков "Нове покоління" через призму рідної для неї РПЦ з її жорсткою вертикаллю влади. Проте протестантські Церкви живуть за іншими принципами.

"Церкви “Нове покоління” в Росії, маючи схожу теологію, в іншому приблизно таку ж, як і у всіх протестантських церквах у світі, не зазнають жодного політичного впливу з України. Вивчіть, будь ласка, устрій протестантських церков уважно і ви побачите, що він сильно відрізняється від жорсткої вертикалі влади Російської Православної Церкви і ніколи не насаджував політичних поглядів і не намагається впливати на росіян, щоб вони стали раптом патріотами України. Чого не скажеш про Російську Православну Церкву", - зазначив він.

Андрій Тищенко зауважив, що російські ЗМІ намагють представити вірян церкви "Нове покоління" як націоналістів та праворадикалів, хоча це не відповідає дійсності.

"Саме так розпалюється релігійна ворожнеча та ненависть до членів церкви “Нове покоління”. Для порівняння, хотілося б, щоб ви оцінили толерантні відносини влади України до Української Православної Церкви Московського Патріархату, центр управління якої знаходиться в Російській Федерації. Зверніть увагу УПЦ МП представлена у всіх впливових громадських організаціях, у тому числі і в Духовній Раді при Президенті України, і на рівних, а то й більше, користується підтримкою нинішньої влади", - зявив старший єпископ.

"Тому якщо релігійна свобода в країні, саме в Росії, утверджується, то вона має утверджуватись для всіх, а якщо її не буде хоча б для однієї церкви, то зрештою її не буде ні для кого. Прошу всіх, кому дорога свобода релігійних поглядів та демократія, підтримайте незалежну християнську церкву "Нове покоління" в Росії», - додав він.

23 серпня Генеральна прокуратура Російської Федерації визнала небажаною діяльність у країні чотирьох релігійних організацій «Нове покоління», що базуються в Латвії та Україні. Це рішення означає, що організації не зможуть створювати на території Росії свої підрозділи і повинні будуть припинити діяльність вже існуючих.