В Україні вперше присвоєно титул архонта

В Україні вперше присвоєно титул архонта - фото 1
За поданням Митрополита Епіфанія Вселенський Патріарх Варфоломій 23 серпня 2021 року присвоїв титул архонта меценату ПЦУ Андрію Мацолі. Урочиста молитва та церемонія вручення відзнаки відбулися в Митрополичому домі – резиденції Предстоятеля Православної Церкви України.

Патріарх зазначив, що Церква-Мати впродовж багатьох століть по всьому світу відзначає достойних людей цією високою нагородою: «Материнська Церква Константинополя з візантійських часів, тобто впродовж багатьох століть, удостоює честі окремих осіб, які роблять значний внесок в її розвиток, надаючи все те, що вони можуть дати Церкві: чи то матеріальні блага, чи моральні».

Вселенський Патріарх Варфоломій наголосив, що нагородження відбулося за поданням Предстоятеля Православної Церкви України.

«Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся з такою пропозицією, розказавши про весь той внесок, який Ви робите в розвиток Православної Церкви України і ми з радістю прийняли цю пропозицію і надали Вам почесний титул архонта Константинопольської Церкви. Ми, обидва Предстоятелі, хочемо відзначити Вас і хочемо подякувати за те, що Ви намагаєтеся створити міцне підґрунтя для цієї молодої Церкви, яка ще тільки зароджується і розвивається, і Ви якраз є серед тих людей, завдяки якій вона почала своє життя і живе», – додав Патріарх Варфоломій.

На завершення Його Всесвятість побажав Андрію Мацолі та його родині міцного здоров’я й допомоги Божої у всіх добрих справах.