В Україні знайшли перстень онука султана Сулеймана з цікавим написом

09.12.2020, 13:39
Культура
В Україні знайшли перстень онука султана Сулеймана з цікавим написом - фото 1
У Миколаївській області археологи розкопали перстень часів Османської імперії. Вчені припускають, що прикраса належала онукові турецького султана Сулеймана. Про це в Facebook повідомляє приватний дослідник Карл Хейн.

Дослідники виявили перстень в околицях села Березань, Очаківського району, Миколаївської області. Прикрасу зроблено зі срібла з позолотою, на неї нанесено гравірування: "Аллах, я — твій слуга". Про це інформує РБК-Україна.

В Україні знайшли перстень онука султана Сулеймана з цікавим написом - фото 63036

 

Щоб зрозуміти нанесений напис, вчені звернулися до фахівців у Стамбулі. Перстень, судячи з усього, зроблений на початку 18 століття.

"Миколаївщина — колись територія Османської імперії, провінція Едісан. Тихе, квітуче, побожне місце. У 18 столітті анексовано Росією. Перстень розповів мені, що він належав старшому синові старого Селіма, Осману. Важко пораненим Осман — ефенді з загоном під натиском російських відходив до моря. Помолившись Аллаху, він поцілував перстень і залишив його в рідних землях, в надії обов'язково повернутися. Захищаючи батьківщину, героїчно загинув на війні з росіянами", - написав чоловік на сторінці.