В УПЦ МП канонізували священномученика Михайла Под'єльського

24 листопада, 14:50
Православні
В УПЦ МП канонізували священномученика Михайла Под'єльського - фото 1
У Бориспільському Свято-Покровському соборі УПЦ МП 23 листопада зарахували до лику святих священика Михайла Под'єльського, розстріляного НКВС.

Як йдеться у повідомленні УПЦ МП, священик Михайло Под'єльський віддав своє життя за віру. Активно виконував свої пастирські обов'язки, відмовлявся закривати церкву, здійснював для місцевих жителів церковні обряди і таїнства. За це 27 листопада його розстріляли в катівнях НКВС.

Божественну Літургію і канонізацію священномученика звершив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Рішення про канонізацію священника Михайла Под'єльського Синод УПЦ МП прийняв 17 серпня 2021 року.

"Враховуючи рішення Комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ прийняли рішення: 1. Благословити місцеве прославлення і шанування в межах Бориспільської єпархії протоієрея Михайла Под'єльського. 2. Затвердити іконописне зображення святого", - повідомив Антоній (Паканич), митрополит Бориспільський і Броварський, керуючий справами УПЦ МП.

Священномученик Михайло похований, як і більшість розстріляних у ті часи священників, у Биківнянському лісі у Броварах. Тепер його ікона знаходитиметься у Свято-Покровському соборі м. Борисполя. Крім того, щорічно в УПЦ МП 27 листопада буде відбуватися пам'ятне служіння саме на честь священномученика.