В УПЦ МП ніяк не можуть повірити, що Синод Кіпрської Церкви визнав ПЦУ

В УПЦ МП ніяк не можуть повірити, що Синод Кіпрської Церкви визнав ПЦУ - фото 1
Митрополит Ніжинський і Прилуцький УПЦ МП Климент прокоментував рішення Синоду Церкви Кіпру щодо визнання ПЦУ.

Про це повідомляє Православная жизнь.

Єрарх Моспатріархату вважає, що комюніке Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви за підсумками обговорення українського питання не означає визнання ПЦУ, бо серед кіпрських єрархів існує конфлікт з цього приводу.

«З Кіпру сьогодні лунає часом діаметрально протилежна інформація про те, що ж ухвалив Синод. Те, як про рішення написано в офіційному комюніке, – можна казати, що воно абсолютно неграмотно в богословському сенсі. Синод не визнав ПЦУ. Більшість синодалів про це не голосувала. Щоби уникнути відкритого конфлікту в Церкві, Синод вирішив, дослівно, не суперечити Предстоятелю Кіпрської Церкви в поминанні Єпіфанія Думенка», – сказав митрополит Климент.

На його думку, члени Синоду не прийшли до спільної думки, «цим рішенням вони домовилися лише про те, що їхній Предстоятель нехай робить що хоче, а вони продовжуватимуть дотримуватися своїх позицій».

«Думаю, що це говорить про серйозну внутрішню проблему, яка виникла всередині самої Кіпрської Церкви. Конфлікт є, як би його не намагалися прикрити. І він даватиме про себе знати при кожному зручному випадку», – сказав митрополит Климент.

Нагадаємо, Синод Кіпрської Православної Церкви 25 листопада підтримав рішення архиєпископа Хризостома визнати ПЦУ.

Про це йдеться в Комюніке Синоду.

“Священний Синод Церкви Кіпру на засіданнях 23 і 25 листопада 2020 року детально обговорив українське церковне питання і проблемну ситуацію, що виникла з поминанням Блаженнішим архиєпископом Кіпрським Хризостомом Епіфанія як Предстоятеля Церкви України, і вирішив не виступати проти цього рішення Його Блаженства”, – йдеться в повідомленні.