В УПЦ МП образилися, що українське посольство у Сербії розмістило на своїх акаунтах привітання від ПЦУ, а їхнє - ні

В УПЦ МП образилися, що українське посольство у Сербії  розмістило на своїх акаунтах привітання від ПЦУ, а їхнє - ні - фото 1
Глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП митрополит Луганський і Алчевський Митрофан прокоментував дії Посольства України в Сербії, яке розмістило на своїх акаунтах в соціальних мережах текст вітання Предстоятеля ПЦУ Епіфанія на адресу новообраного Патріарха Сербського Порфирія.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

На думку Митрополита Митрофана, це означає, що влада України на державному рівні підтримує "псевдорелігійну організацію «ПЦУ» і тим самим порушує Конституцію і Закон про свободу совісті.

«Згідно з Конституцією, держава зобов’язана бути рівновіддаленою від усіх конфесій. Але на практиці виходить інакше. Виходить, що ПЦУ – “рівніша від інших”. Вітання Блаженнішого Онуфрія Патріарху Порфирію наше Посольство в Сербії чомусь не розміщує. Це зайвий раз свідчить про те, що в Україні не дотримуються закони та Конституція, все дуже сумно, але нам не звикати», - ображено заявив єрарх УПЦ МП

Глава ВЗЦЗ УПЦ МП тут же висловив сумнів в тому, що привітання Предстоятеля Епіфанія змусить Сербського Патріарха визнати ПЦУ, оскільки новообраний Патріарх, за словами представника Моспатріархату, стоїть "на канонічних засадах і виступає за церковну єдність."

Нагадаємо, Архиєрейський Собор Сербської Православної Церкви 18 лютого обрав Патріархом митрополита Загребсько-Люблянського Порфирія Перича.

Предстоятель ПЦУ привітав нового главу сестринської Сербської Православної Церкви.

"Вітаю співбрата обраного Патріарха Порфирія з прийняттям покликання бути Предстоятелем сестринської Сербської Православної Церкви. Бажаю спадкоємцю престолу святого Сави Патріарху Порфирію многих благословенних літ служіння своїй Помісній Церкві, побожному народові та всій повноті Православ’я!", - йдеться у привітанні Митрополита Епіфанія.

Відомий богослов архимандрит Кирило (Говорун) заявив, що новообраний Сербський Патріарх не проти української автокефалії в принципі, але не готовий наразі займати якусь зі сторін.