Волонтери безкоштовно демонтують церкву-самобуд УПЦ МП біля Десятинки

11 квітня, 12:16
Суспільство
Волонтери безкоштовно демонтують церкву-самобуд УПЦ МП біля Десятинки - фото 1
Волонтерська спільнота Repair Together безкоштовно демонтує незаконну «церкву-МАФ» біля фундаментів Десятинної церкви.

Про це вони повідомили на своїй сторінці в Instagram, передає Твоє Місто.

«Волонтерська спільнота Repair Together щиро вітає намір Національного музею історії України звільнити буферну зону пам’яток ЮНЕСКО від “храму-МАФУ” УПЦ МП! Ми готові з наснагою і безкоштовно розібрати цю незаконну споруду», — заявили волонтери.

В організації кажуть, що за два роки повномасштабного вторгнення вони отримали великий досвід у цій сфері, демонтувавши близько двох сотень будівель, що постраждали від російської агресії.

Зібрані українцями кошти на демонтаж, волонтери закликають передати на потреби ЗСУ.

Напередодні Національний музей історії України відкрив збір на демонтаж незаконно збудованої на його території «церкви-МАФу».

Попередній кошторис робіт з демонтажу та вивезення сміття нараховував 772 тисячі гривень. Необхідну суму вдалося зібрати менш ніж за добу.

Нагадаємо, 15 лютого 2023 року Господарський суд м. Києва вирішив усунути Національному музею історії України перешкоди у користуванні земельною ділянкою та скасувати запис про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, а саме: нежитлову будівлю (літ. "Р"), каплицю. В УПЦ МП не погодились з рішенням суду першої інстанції та подало апеляційну скаргу. .

«Храм-МАФ» знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».

У вересні 2023 року Північний апеляційний господарський суд зобов'язав демонтувати «храм-МАФ» на території Музею історії України.