В УПЦ МП перекрутили слова прем'єр-міністра про фінансову підтримку ПЦУ

В УПЦ МП перекрутили слова прем'єр-міністра про фінансову підтримку ПЦУ - фото 1
Офіційний сайт УПЦ МП вводить в оману своїх читачів і публікує примітивні фейки, про «фінансову підтримку ПЦУ від держави». За їхніми словами, під час зустрічі прем'єр-міністра України Дениса Шмигаль з Вселенським Патріархом Варфоломієм, глава Кабміну «зізнався, що ПЦУ фінансується з держбюджету».

Про це повідомляє Інформаційний опір.

Насправді мова йшла не про фінансову підтримку Православної Церкви України, а про підтримку українським урядом соціальних ініціатив Православної Церкви України.

Ось як звучить оригінальний уривок на сайті Кабміну: «Денис Шмигаль наголосив, що Православна Церква України є надійним партнером державних інститутів в питаннях соціального і гуманітарного служіння. Держава, зі свого боку, підтримує активну соціальну діяльність Церкви і надає їй (тобто соціальный діяльності, - ред. ГФУ) в юридично обґрунтованих і можливих межах, повну соціальну і економічну підтримку».

Далі на тому ж офіційному сайті УПЦ МП робить висновок, що Державний департамент США, жертвуючи гроші на створений в 2019 році Митрополичий фонд ПЦУ для реінтеграції Донбасу, тим самим «фінансує» Православну Церкву України. Хоча знову ж таки фінансування Держдепу відбувалося саме для можливості реалізовати низку соціальних проектів ПЦУ спрямованих на реінтеграцію Донбасу, а не на розвиток ПЦУ.

Таким чином, офіційний сайт Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП поширює абсолютно неправдиву інформацію, і навмисне або випадково вводить своїх читачів в оману.