В УПЦ МП повідомили, що митрополит Черкаський Феодосій переніс гіпертонічний криз

26 лютого, 17:01
Православні
В УПЦ МП повідомили, що митрополит Черкаський Феодосій переніс гіпертонічний криз - фото 1
Митрополит Черкаський і Канівський УПЦ МП Феодосій переніс важкий гіпертонічний криз, стан його здоров'я досі нестабільний.

Про це повідомляє Православная жизнь з посиланнм на прес-службу Черкаської єпархії УПЦ МП.

В УПЦ МП погіршення стану здоров'я пов'язують з обшуками СБУ у помешканні митрополита та вручення йому четвертої підозри.

«Зараз владика перебуває в передінсультному стані, вирішується питання про його госпіталізацію», – йдеться у повідомленні.

Як зазначила прес-служба, напередодні обшуку в домі архиєрея, 21 лютого 2024 року, відбулася тривала онлайн-зустріч митрополита Феодосія з директором парламентського комітету Великобританії з питань міжнародної свободи релігії Джулією Джонс.

Під час спілкування архиєрей поскаржився на важку долю УПЦ МП, зокрема, на законпроект про "заборону Московського Патріархату" та "рейдеські захоплення храмів" - так в УПЦ МП називають перехід громад від їхньої конфесії до ПЦУ.

Як відомо, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій з 12 квітня 2023 року перебуває під цілодобовим домашнім арештом. 20 лютого 2023 року Служба безпеки України повідомила йому про підозру за ст. 161 ККУ (розпалювання міжконфесійної ворожнечі), 6 квітня – за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників), 5 жовтня – за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно).

22 лютого йому повідомлено про ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно).