В УПЦ МП виступають проти участі українських релігієзнавців у Комісії щодо експертизи їхнього Статуту

В УПЦ МП виступають проти участі українських релігієзнавців у Комісії щодо експертизи їхнього Статуту - фото 1
У Києві 10 січня відбулося засідання Експертної групи для проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ МП.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

УПЦ Московського Патріархату участь у зборах представляв голова Юридичного відділу протоєрей Олександр Бахов.

За Інформаційно-просвітницького відділу, протоєрей Бахов звернувся із заявою про недовіру та відвід деяких членів цієї групи, а саме: Козловського Ігоря Анатолійовича, Сагана Олександра Назаровича, Филипович Людмили Олександрівни, Чорноморця Юрія Павловича.

Обґрунтовуючи свою позицію, голова Юридичного відділу вказав на конфлікт інтересів та пряму зацікавленість у результаті цієї експертизи цих осіб.

«Загальновідомий факт, що деякі члени Експертної групи не тільки є парафіянами Православної Церкви України, а й проявляють упередженість та ворожість до УПЦ, що неодноразово публікувалось у соцмережах та ЗМІ», — наголосив він.

«Для проведення об’єктивної та неупередженої релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви прошу залучити до участі експертів, що не мають упередженого та ворожого ставлення до УПЦ, а також релігієзнавців з міжнародних наукових установ», — йдеться у заяві представника УПЦ МП в експертній групі до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.