В УПЦ МП заявили наступне: "З початку військового вторгнення Росії в Україну, стали непоодинокими випадки прийняття незаконних рішень органами місцевого самоврядування про заборону або обмеження діяльності релігійних громад Української Православної Церкви в їх адміністративно-територіальних межах, а також вимоги про зміну підлеглості на користь новоутвореного релігійного об’єднання «ПЦУ»".
Таку заяву Юридичного відділу УПЦ МП поширив Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.
Там наголосили, що "жодний закон або нормативно-правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом забороняти або втручатись у діяльність релігійних організацій, навіть за умови воєнного стану. А вимога посадових осіб та органів місцевого самоврядування про зміну підлеглості релігійних громад УПЦ на користь новоутвореного «ПЦУ» є втручанням у внутрішні справи релігійної громади".
Юристи УПЦ МП вважають, що це суперечить як Європейській Конвенції з прав людини, так і ст.35 Конституції України.
З огляду на зазначене Юрвідділ УПЦ МП заявив, що рішення про заборону діяльності релігійних громад УПЦ або примушування до «переходу» у «ПЦУ» є незаконними та не мають ніякої юридичної сили.
Як РІСУ інформувала, низка міських рад заявила, що в Україні не місце Російській Церкві та пропаганді. Так, на ІІІ пленарному засіданні 5 сесії Лановецької міської ради депутати закликали духовенство та вірних УПЦ МП переходити до ПЦУ.
Рішенням сесії Броварської міської ради було призупинено діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату на території громади. Термін дії заборони - на весь період воєнного стану.
Червоноградська міськрада на Львівщині закликала настоятеля та парафіян храму святого Івана Богослова УПЦ МП протягом двох тижнів розірвати зв’язки з Московським Патріархатом та перейти до Православної Церкви України. Відповідне звернення депутати ухвалили на сесії у четвер, 5 травня.
Міський голова Конотопа, розповів, що підписав розпорядження про заборону діяльності Московського Патріархату на території всієї Конотопської громади, дав завдання місцевій поліції описати майно московських храмів, опломбувати та здійснювати охорону цих об'єктів.
Тернопільська облрада також планує розглянути петицію підтримки законопроекту про заборону Московського Патріархату в Україні.
Міський голова та депутати Козятинської міської ради звернулись до прихожан громади щодо прийняття рішення про перехід з УПЦ МП (Українська Православна Церква Московського Патріархату) до ПЦУ (Православна Церква України) або до інших християнських Церков. Звернення опубліковано 6 травня на офіційній сторінці Козятинської міської ради.