В УПЦ МП хваляться про великий  наплив хлопців до її семінарії та академії

Цього року в Київські духовні школі (Київська духовна академія та семінарія) УПЦ МП найбільший конкурс за останні декілька років. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook протоєрей Миколай Данилевич, заступник голови відділу зовнішніх зносин цієї релігійної організації.

Слова протоєрея публікує Главком.

Микола Данилевич - фото 56667
Микола Данилевич

 

Він не уточнив конкретного числа охочих отримувати освіту у духовних закладах освіти Церкви Московського Патріархату в Україні, не вказав який конкурс на одне місце у цих навчальних закладах. Але при цьому протоєрей висловив велике задоволення тим, що попри репутацію церкви в українському суспільстві молоді люди начебто масово висловлюють бажання до неї приєднатися.

«Церква живе за якоюсь іншою логікою. Здається, ну хто вже піде вчитися в наші духовні семінарії? А тим більше в Києво-Печерську Лавру – вогнище коронавірусу. На всю ж країну недавно трубили про це. Адже ж молоді хлопці, які йдуть вчитися на священнослужителів, також читають і дивляться ЗМІ», – наголосив Миколай Данилевич.

Протоєрей запевняє, що «цього року в Київські духовні школі найбільший конкурс за останні декілька років. І це попри багаторічні «інформаційні атаки» на Церкву, попри «шельмування», всупереч формуванню негативного образу, всупереч «зловтішанню і пророкуванням ворогів» Церкви про те, що УПЦ (МП) розпадеться як Партія регіонів.

«А молоді хлопці йдуть в семінарії. І це означає, що в Церкви є майбутнє. При чому якісне майбутнє, бо є з кого вибрати, бо є конкурс. Значить, Господь не перестає кликати нових і нових служителів Собі, що йдуть до Його Церкви всупереч всім старанням ворожих сил», – запевнив Данилевич.

Допис протоєрея Данилевича прокоментував релігієзнавець Дмитро Горєвой:

"Цікаво з чого отець Данилевич зробив сенсацію? У попередньому пості цифри - 299 абітурієнтів. 120 - денне, 180 - заочне. Це на КДАІС - тобто семінарію та академію. Це не так багато. У нульових та десятих до Почаївської семінарії вступало щороку на денне по 100 юнаків. Так це «одна з» семінарій. Цифри співмірні зі столичною семінарією + академією. Так що немає ніякого збільшення бажаючих поповнити лави попів МП, а є зниження динаміки. І пост Данилевича ніщо інше, як пшик".