Created with Sketch.

В УПЦ МП заявили, що боротимуться за те, щоб служити капеланами у ЗСУ

04.12.2021, 18:29

Після ухвалення закону про капеланство та заяв спікера ПЦУ про законодавчу заборону для УПЦ МП бути капеланами у ЗСУ, у Московському Патріархаті заявили, що боротимуться за те, щоб потрапити у військові частини та військові бригади української армії.

Зокрема, архимандрит УПЦ МП Лука (Вінарчук), який є заступником голови УПЦ МП із взаємодії зі збройними силами та іншими військовими формуваннями України, заявив, що Московському Патріархату треба буде ще «поборотися», щоб зайти до української армії.

«Нас чекає велика праця з відновлення справедливого ставлення до військовослужбовців, які є членами нашої Церкви», — сказав Лука.

Він без конкретизації імен подякував кільком депутатам, які лобіювали інтереси УПЦ МП, і додав, що «безумовно, рано радіти та веселитися».

«Велика різниця, коли нас називають Московською Церквою і коли не хочуть чути про права віруючих, гарантовані Конституцією. Ми розуміємо, що складнощів ще буде багато», — наголосив він.

Подібні заяви від УПЦ МП лунають не вперше. Одна з них прозвучала практично в один день з наступним повідомленням офіційного сайту Севастопольського благочиння УПЦ МП:

«19 березня Росія святкує день моряка-підводника. В цьому році підводному флоту Російської федерації виповнюється 115 років. На честь цієї події в Севастополі, біля пам’ятника підводникам-чорноморцям, відбувся урочистий мітинг, в якому взяв участь помічник благочинного Севастопольського округу по роботі з віруючими військовослужбовцями протоєрей Василь Гумаров».

Священик від імені митрополита УПЦ МП Лазаря (Швеця) і від духовенства Севастопольського благочиння, «привітав моряків-підводників з цією пам’ятною датою».

Після окупації ЗС РФ Кримського півострова, служителі УПЦ МП "духовно окормляють" на бойові завдання російських моряків.

Нагадаємо, 30 листопада Верховна Рада ухвалила закон про капеланство. Представник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) зазначив, що священики УПЦ МП не можуть бути капеланами у ЗСУ, бо це заборонено законом.

Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій Зоря в обговоренні теми про заборону служіння у війську капеланам УПЦ МП, неодноразово заявляв, що Московський Патріархат показав, що його капелани в разі відкритої російської війни з великою ймовірністю не будуть підтримувати українських військових у боротьбі з агресором і дуже ймовірно, що сприятимуть агресорові.

“У мене до цієї теми простий приклад. Скільки капеланів МПвУ в Криму протидіяли російській окупації та духовно підтримували українські частини під час російського вторгнення? Мені не відомо про ЖОДНОГО. Скільки тих самих капеланів підтримували російську агресію? Відомі численні випадки, з нагородженням потім “за сприяння” медальками і грамотами. Отже – Церква МПвУ на живому прикладі показала, що капелани від неї в разі відкритої російської війни з великою ймовірністю не будуть підтримувати українських військових у боротьбі з агресором і дуже ймовірно, що сприятимуть йому", - наголошував владика.

Додамо, згідно з законом, перед прийняттям на роботу капелани повинні пройти погодження з органами СБУ (“Центральним управлінням або регіональними органами СБУ, органами військової контррозвідки”). А УПЦ МП не хотіли погоджувати з СБУ кандидатури військових капеланів. Офіційні представники УПЦ МП не коментують всебічну підтримку, яку єпархії УПЦ МП надають російським окупаційним силам в Криму, освячуючи бойову техніку і відпрацьовуючи оптимальну схему служіння священиків на бойових позиціях росіян.

У 2018 році "Судовий репортер" розповідав, як ГРУ РФ вербує українців і працює з ними за допомогою «Молитвослова с канонами на каждый день седмицы и всякое прошение души».

Кримські священнослужителі УПЦ МП також благословляли форум сепаратистів Донбасу, Осетії, Придністров’я.

За результатами анкетування, у ЗСУ 70% військових назвали себе вірянами Православної Церкви України, 10% вказали належність до Української Православної Церкви Московського Патріархату, 7% - до Української Греко-Католицької Церкви, 4% - до Римо-Католицької Церкви в Україні, 2% сповідують іслам, 2% ідентифікують себе протестантами, 5% належать до інших релігій.

Читайте також
Суспільство Відмова від служби з релігійних міркувань, — що каже закон України
Сьогодні, 10:00
Суспільство Потрібно вже зараз готувати суспільство до завершення війни, - капелан
Вчора, 08:56
Суспільство У Тернополі військові отримали відзнаки від Православної Церкви України
04 грудня, 09:19
Суспільство На Закарпатті відбулася ХVІІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
04 грудня, 08:55