В УПЦ МП звинуватили Кабмін "у тиску на Конституційний Суд"
Слова протоєрея Олександр Бахов подав офіційний сайт УПЦ МП.
«Своїми закликами до релігійних організацій та державних органів щодо впливу на Конституційний суд аби останній не прийняв неправильне рішення, Андрій Юраш вчинив дії, що містять ознаки кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.376 КК України — втручання в діяльність судових органів, ч.1 ст.364 КК України — зловживання владою або службовим становищем», — заявив Голова Юридичного відділу УПЦ МП Бахов.
Як йдеться у повідомленні УПЦ МП, Бахов звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням звільнити пана Юраша.
«Прошу розглянути питання звільнення пана А. Юраша з посади завідувача відділу з питань релігії, забезпечення права громадян на свободу світогляду і віросповідання Секретаріату Кабінету Міністрів, оскільки його поведінка не відповідає не тільки морально-етичним, а й діловим та службовим нормам. Використовуючи своє службове становище, він дозволив собі тиск та втручання в роботу Конституційного суду, та закликає до таких же дій державні органи й релігійні організації», — сказав він.
Таку бурхливу реакцію з боку УПЦ МП викликали слова Андрія Юраша про те, що релігійні організації не мають залишатися осторонь розгляду в Конституційному Суді справи щодо змін до закону про свободу совісті.
Йдеться про закон № 2662-VIII, який зобов’язує релігійні організації, пов’язані з центром в країні-агресорі, додати до своєї назви уточнення про відповідну канонічну належність.
11 лютого Велика палата Конституційного Суду на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції (конституційності) Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" від 20 грудня 2018 р. №2662-VІІІ.
На думку Андрія Юраша, пасивну позицію релігійних громад щодо цього питання не можна буде вважати «цілком адекватною».
«Якщо хтось хоче відсидітись, в тому числі, й релігійні організації, і не зробити з цього певних аналітичних висновків і не донести це в той чи інший спосіб, то, звісно, це є не той підхід, який ми можемо визнати, як найбільш адекватний в цій ситуації. А те, які в нас суди, – ми розуміємо і маємо багато підтверджень цього», - зазначив Андрій Юраш.
УПЦ МП не збирається змінювати назву, як зобов’язує закон № 2662-VIII від 20 грудня 2018 року. Про це напередодні заявив той же протоєрей Олександр Бахов. На своїй сторінці у Facebook Олександр Бахов таким чином відповів на заяву Синоду ПЦУ, в якому Церква закликає протистояти можливому скасуванню закону про перейменування осередку Російської Православної Церкви в Україні.