• Головна
  • Новини
  • В Ужгороді видали повний служебник для потреб УПЦ українською і церковнослов’янською...

В Ужгороді видали повний служебник для потреб УПЦ українською і церковнослов’янською

07.11.2013, 14:57
В Ужгороді видали повний служебник для потреб УПЦ українською і церковнослов’янською - фото 1

Днями в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія вийшов з друку в двох томах Служебник українською та церковнослов'янською мовами. Видання приурочено до 1150-річчя Аскольдового хрещення та 10-річчя початку богословсько-освітньої діяльності УУБА.

Служебник українською та церковнослов'янською мовамиДнями в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія вийшов з друку в двох томах Служебник українською та церковнослов'янською мовами. Видання приурочено до 1150-річчя Аскольдового хрещення та 10-річчя початку богословсько-освітньої діяльності УУБА.

Видання благословив Митрополит Київський, Предстоятель Української Православної Церкви Володимир, редакцією керував професор архимандрит Віктор (Бедь).

Служебник виданий в двох томах – перший том слов'янською мовою, другий том українською мовою. Він складається з чинопослідування і детальними поясненями повсякденного та великого вечірнього богослужіння; повсякденного, славословного та поліелейного ранкового богослужіння; Божественної літургії святителя Іоанна Золотоустого з додаванням молитов із літургії святителя Василія Великого.

Як повідомляють в УУБА, нинішнє видання Служебника в українській редакції є науковим і містить у собі повні богослужбові тексти храмового богослужіння для священиків і дияконів з урахуванням богослужбових надбань минулих та сьогоднішнього століть в Україні.

При укладанні книги використовувалися видання служебників УПЦ 2000 року та «Апостолікі діаконія» Елладської Православної Церкви 2002 року.

Презентація Служебника планується провести в два етапи:

— 14–15 листопада 2013 року в м. Ужгород під час проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми утвердження та перспективи розвитку української державності, нації та духовності: історія та сучасність», приуроченої до 1025-річчя утвердження християнства на державному рівні Русі-України як духовно-історичного етапу розвитку українського Православ'я», яка проходитиме на базі Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина;

— 11–12 грудня 2013 року в м. Києві під час проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Генеза та історичні етапи українського церковного та державного будівництва».