В єпархіях УПЦ відзначили День людей похилого віку

06.10.2010, 14:13
В єпархіях УПЦ відзначили День людей похилого віку - фото 1
Урочисте відзначення Дня людей похилого віку відбулося у Києві 2 жовтня в галереї «Соборна», що знаходиться на території будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового УПЦ біля храму Всіх святих.

День_літніх_осіб_.jpgУрочисте відзначення Дня людей похилого віку відбулося у Києві 2 жовтня в галереї «Соборна», що знаходиться на території будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового УПЦ біля храму Всіх святих. Святкування відбулися також і в інших єпархія УПЦ, зокрема Полтавській та Волинській.

Згідно з традицією, як повідомляє «Православіє в Україні», в храмі Усіх святих відслужили подячний молебень. Наприкінці Літургії о. Олександр Пчельніков благословив присутніх іконками Божої Матері з благословенням Предстоятеля РПЦ Патріарха Кирила.

День_літніх_людей.jpgУ галереї «Соборна» в Києві свято відкрили хористи під керівництвом Святослава Зелінського – регента Свято-Покровського храму при військовому госпіталі Києва. Також у святковій програмі взяв участь ансамбль «Мрія», виконавцям якого від 50 до 85 років. Ансамбль виступає вже понад чверть століття і за плечима у нього до тисячі концертів.

Ініціаторами святкування виступили: організація «Вітрила добра», галерея «Соборна» та Всеукраїнський благодійний фонд «Дорога майбутнього».

День людей похилого віку відсвяткувала й Волинська та Полтавська єпархії УПЦ. Священики на зустрічах з пенсіонерами та ветеранами побажали їм міцного здоров’я, щоб вони і надалі «своїм життєвим прикладом вчили наступні покоління того, як потрібно жити».

Довідка:

Міжнародний день людей похилого віку з ініціативи Організації Об’єднаних Націй відзначають 1 жовтня. 11 серпня 2010 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про відзначення 1 жовтня Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана. Подія покликана привернути увагу суспільства до проблем літніх людей, нагадати про демографічне старіння суспільства, залучити літніх людей до участі у громадському, економічному, культурному та духовному житті суспільства.

Згідно із загальноприйнятою класифікацією, літньою особою є людина, яка досягла 65 років. У світі налічується 629 млн. літніх людей.