В ЮНЕСКО розглянуть стан збереження Софії Київської та Лаври
Делегація Міністерства культури України бере участь у 39-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що проходить у Бонні (Німеччина).
Як повідомили NEWSru.ua у прес-службі Мінкульту, під час засідання Комітету планується обговорити стан збереження об′єктів всесвітньої спадщини, які перебувають під загрозою і тих, що включені до Списку всесвітньої спадщини; оновлення цих списків ЮНЕСКО.
Українська делегація представить звіт про стан збереження українських пам’яток, внесених до Списку всесвітньої спадщини, та їхніх ареалів - собору Святої Софії та Києво-Печерської Лаври, а також історичної центральної частини Львова.
У приміщенні, де відбувається цьогорічне засідання комітету, відкрито фотовиставку об’єктів транскордонної номінації України та Польщі "Дерев’яні церкви Карпатського регіону". Група історично цінних унікальних дерев`яних церков занесена до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО 2013 року, зазначається в повідомленні.
У ході засідання Комітету буде заслуханіо доповіді Центру всесвітньої спадщини та дорадчих органів, за ініціативи генерального директора відбудеться дискусія на тему "Конвенція про охорону всесвітньої спадщини: Думаючи про майбутнє". Також учасники засідання Комітету обговорять звіт про Стратегію підвищення кваліфікації зі збереження спадщини та її виконання в Центрах всесвітньої спадщини категорії 2, Глобальну стратегію для репрезентативного, збалансованого та надійного Списку всесвітньої спадщини; заслухають періодичні звіти та Фінальний звіт щодо результатів другого циклу періодичної звітності для Європейського регіону та план дій. Буде обговорено другий цикл періодичних звітів для інших регіонів, а також питання міжнародної допомоги та бюджетного планування на дворічний період 2016-2017 рр.
У ході заключного засідання відбудуться вибори президента, віце-президента та доповідача 40-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини, яке відбудеться 2016 року, додали в Мінкультури.
Нагадаємо, в ЮНЕСКО зазначали, що Україна вже протягом кількох роківігнорує всі рекомендації з охорони буферних зон Лаври та Софії Київської. А звільнене керівництво Національного заповідника "Софія Київська"завдало шкоди державному бюджету на 1 млн грн.