Варфоломій I: конфлікт в Україні загрожує всьому людству

19.05.2014, 14:00
Варфоломій I: конфлікт в Україні загрожує всьому людству - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій I в інтерв'ю DW застеріг перед розширенням конфлікту в Україні й знову виступив за "відновлення єдності православного українського народу".

Вселенський Патріарх Варфоломій I в інтерв'ю DW застеріг перед розширенням конфлікту в Україні й знову виступив за "відновлення єдності православного українського народу".

Константинопольський Патріарх Варфоломій І назвав ідею об'єднання українських православних Церков і надалі актуальною. В інтерв'ю DW Патріарх згадав про спроби ініціювати зближення православних церков в Україні під час свого візиту до Києва за часів президентства Віктора Ющенка, які, як відомо, не мали великого успіху. "Але ми не кидаємо цю справу. Це обов’язок всесвітнього патріархату і всього православ’я - відновити єдність православного українського народу".

Варфоломій.jpg

У відповіді на запитання DW щодо позиції вселенського патріарха в українській кризі, Варфоломій наголосив на її політичній площині: "В Україні ми переживаємо конфлікт між Заходом і Сходом, якщо сказати спрощено. ЄС і США з одного боку і Російська Федерація - з іншого. Це питання політичного впливу. На жаль, ми тут не можемо багато зробити. Я хочу, аби перевагу взяли логічне мислення й розсудливість, аби уникнути розширення конфлікту, який є великою небезпекою для України, Європи і всього людства".

Патріарх нагадав про існування в українському православ’ї трьох домінуючих конфесій, "з яких лише одна Церква є канонічною". Водночас Варфоломій підкреслив, що конфесійне розділення не заважає уявленню про всіх українців для Вселенського Патріархату як про "наших православних братів і сестер".