Ватикан не має мирного плану, - кардинал Дзуппі підсумував відвідини Москви

03.07.2023, 11:05
Світові
Ватикан не має мирного плану, - кардинал Дзуппі підсумував відвідини Москви - фото 1
Після поїздки до Москви 28-29 червня спеціальний посланець Папи Римського Франциска кардинал Маттео Дзуппі заявив, що Ватикан не має мирного плану, який міг би зупинити розпочату Росією війну проти України.

У столиці РФ представник Папи Римського зустрічався з радником російського диктатора Володимира Путіна Юрієм Ушаковим та головою РПЦ Кирилом, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Reuters.

За словами Дзуппі, всі зустрічі "були важливими". Однак жодні мирні ініціативи не обговорювалися.

"Зустрічі були важливими, особливо в гуманітарних аспектах, на яких ми зосередилися. Немає мирного плану, немає посередництва. Існує велике прагнення, щоб насильство припинилося і щоб людське життя можна було зберегти, починаючи з захисту найменших", – сказав Дзуппі.

Він також повідомив, що найближчими днями зустрінеться з Папою Франциском, щоб обговорити результати зустрічей.

Перед цим, виступаючи перед релігійною делегацією Константинопольського Патріарха, Папа Франциск сказав, що війні в Україні "не видно кінця". Того ж дня Ватикан оприлюднив заяву, в якій йдеться про те, що візит був "спрямований на виявлення гуманітарних ініціатив, які могли б відкрити дорогу до миру".

Під час свого недільного благословення Франциск закликав паломників продовжувати молитися за мир "навіть у літню пору і особливо для українського народу".

Перед поїздкою до Москви Маттео Дзуппі 6 червня побував у Києві, де зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським. Український лідер закликав Святий Престол підтримати формулу миру, запропоновану Україною. Наголосив, що припинення вогню та замороження бойових дій не призведе до встановлення справжнього миру.