Ватикан офіційно став спостерігачем при ВООЗ

01.06.2021, 18:02
Світові
Ватикан офіційно став спостерігачем при ВООЗ - фото 1
Всесвітня асамблея охорони здоров’я прийняла резолюцію, яка формалізує участь Святого Престолу в роботі ВООЗ як спостерігач, що не є членом.

Про це повідомляє Vatican News.

«У понеділок, 31 травня 2021 р., Всесвітня асамблея охорони здоров’я консенсусом прийняла представлену Італією резолюцію “Участь Святого Престолу у Всесвітній організації охорони здоров’я”, яка формалізує участь Святого Престолу в роботі Всесвітньої організації охорони здоров’я як спостерігач, що не є членом», – йдеться в комюніке Ватиканського прес-центру, опублікованому у вівторок, 1 червня 2021 року.

В ньому зазначається також, що це рішення «відображає стосунки, які Святий Престол постійно підтримує з цією організацією від 1953 року». Саме від того часу Ватикан бере участь у сесіях Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я як спостерігач ad casum за спеціальними запрошеннями Генерального директора ВООЗ.

Святий Престол регулярно запрошували також на засідання керівних органів організації. А ще перед тим, у червні 1949 року, Папа Пій XII прийняв на аудієнції учасників другої Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, що тоді відбулася в Римі.

Широка підтримка цього рішення з боку країн-учасниць ВООЗ, серед яких також і Україна, свідчить про високу оцінку міжнародною спільнотою діяльності Церкви в галузі охорони здоров’я, благодійності та допомоги потребуючим, та зусиль Святого Престолу, спрямованих на сприяння багатосторонньому діалогові у світі.