"Важливо продовжити процес переходів громад ПЦУ від Церкви-окупанта", - Порошенко

28 липня, 13:30
Православні
"Важливо продовжити процес переходів громад ПЦУ від Церкви-окупанта", - Порошенко - фото 1
Петро Порошенко у День Хрещення Київської Русі-України взяв участь у святковому Богослужінні у Михайлівському Золотоверхому соборі, яке очолив Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній.

Після Служби Порошенко сказав журналістам, що вкрай важливо продовжити процес переходів громад до Православної Церкви України від Церкви країни-окупанта, яка порушила всі християнські цінності, підтримала криваву війну Росії проти України та благословляє російських військових на вбивства. Про це інформує 5 канал.

"Щойно завершилася служба у Михайлівському Золотоверхому соборі. 1034 роки тому Святий Рівноапостольний князь Володимир приніс світло християнства у Київську Україну-Русь", – сказав він.

"Цей день Україна зустрічає зараз у важких випробуваннях. Війна, розв’язана Каїном і антихристом Путіним, лише підтвердила, що у Московській Церкві немає головного, що має бути в кожній християнській родині, установі, Церкві – немає любові. Із чим Росія прийшла до нас, кожен може переконатися, якщо побачить Бучу, Ірпінь, Гостомель, Маріуполь, Рубіжне, Кремінну, Чернігів, Охтирку. Це жах", – підкреслив Порошенко.

Він зазначив, що сьогодні молитви всіх українців і всього світу – з Україною. "Ми прагнемо перемоги і прагнемо миру. Я сьогодні молився за це у нашій Церкві", – додав він.

"Я дуже хотів би, щоб Україна вийшла сильнішою із цієї війни. Більш об’єднаною", – підкреслив п’ятий Президент України.

"Сьогодні нам забезпечує перемогу, рятує Україну наша Армія. І наші молитви – з нашими захисниками, нашими воїнами", – сказав Порошенко.

П’ятий Президент України також зазначив, що державу об’єднує культура і мова, а Церква створює духовний фундамент для перемоги, віри і міцності нашого народу.

"Єдине – ми маємо зупинити спроби перешкоджати переходам парафій в лоно нашої Церкви від росіян. Про це було сказано в рішенні Синоду Православної Церкви України. Вже немає ніяких сумнівів, що ми маємо на це реагувати", – підкреслив Порошенко.

"Сьогодні ми також потребуємо включення в санкційний список генерала Гундяєва, який натягнув на себе патріарший куколь", – також підкреслив він.

"Ми маємо викинути загарбників з нашої святої української землі. Я вірю, що так і буде. Я вірю, що молитви всіх, об’єднану нашу спільну молитву Господь почує. А ми з Мариною Вас всіх вітаємо зі святом Хрещення України-Русі", – сказав Петро Порошенко.