Верховний Суд підтримав позицію прокуратури Житомирської області щодо незаконності передання палацу Терещенків у власність Житомирської єпархії УПЦ МП.
Про це повідомляж Громадське з посиланням на Житомирську обласну прокуратуру.
Так, 30 листопада Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу прокуратури. У ній просили скасувати рішення суду першої та апеляційної інстанції, якими не підтримали повернення в державну власність палацу Терещенків.
Бердичівська окружна прокуратура встановила, що палац вибув із державної власності протиправно. Так, відкрите акціонерне товариство, на балансі якого була нерухомість, безкоштовно передало в користування будівлю палацу та частину прилеглої території. А згодом пам'ятку передали у приватну власність.
Далі, за даними слідства, право власності на архітектурну пам'ятку набула Житомирська єпархія УПЦ МП. Передавання права власності відбулося без погодження Міністерства освіти й науки, що є уповноваженим державним органом та органом культурної спадщини.
Після рішення Верховного Суду справу знову спрямували до суду першої інстанції для продовження розгляду й ухвалення законного рішення щодо пам'ятки.
Маєток у смт Червоне в 1891 році побудував Адольф Грохольський. Після його смерті палац перейшов у власність мецената і цукрового промисловця Миколи Терещенка. Після приходу більшовиків там був сирітський притулок, а згодом — фабрично-заводське училище.
Палац площею понад 4,4 тисячі квадратних метрів є пам'яткою місцевого значення. Наразі він перебуває в напівзруйнованому стані.