«Ви є голосом європейського сумління!», — Президент Єпископської конференції Франції до Глави УГКЦ

Сьогодні, 09:22
Католики
«Ви є голосом європейського сумління!», — Президент Єпископської конференції Франції до Глави УГКЦ - фото 1
Під час Пленарної асамблеї Єпископської конференції Франції в Люрді 5 листопада архиєпископ Реймса Ерік де Мулен Бофор, президент Французької єпископської конференції, від імені єпископів Франції звернувся до Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава зі словами підтримки та вдячності за духовне лідерство під час війни в Україні.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Ви є голосом європейського сумління! Ви втілюєте цей голос, змушуєте його почути», — наголосив архиєпископ, підкреслюючи важливу роль, яку Блаженніший Святослав відіграє як моральний авторитет для українського народу, а також для всієї Європи в умовах агресії Росії.

Передовсім президент Єпископської конференції Франції привітав Главу УГКЦ на асамблеї та відзначив його воєнні звернення до українців, які надають сили і надію в часи війни: «Це акт „духовного опору“! Ви добре розумієте, що опір Вашого народу вторгненню має насамперед духовний вимір і духовну цінність».

Архиєпископ Реймса також відзначив глибокий зв’язок української Церкви з історичними та моральними традиціями, що передавались через покоління, починаючи від митрополита Андрея Шептицького і до теперішнього часу.

«Моральна традиція Церкви та досвід Вашої Церкви дають Вам змогу ретельно викривати ідеологію „русского міра“, яка слугує поживою та виправданням для цілого дискурсу завоювання та окупації», — сказав архиєпископ Главі УГКЦ.

«Ви не менш вправно вказуєте шлях до внутрішнього морального виховання суспільства, яке дозволить нам жити в суспільствах свободи, укріплюючи нашу внутрішню свободу, не дозволяючи їй руйнуватися», — додав він.

Окрім цього, архиєпископ Ерік де Мулен Бофор запевнив, що єпископи Франції глибоко підтримують місію УГКЦ в Україні та за кордоном, виражаючи солідарність не тільки з католиками, але й з усіма громадянами України, незалежно від їх релігійної приналежності.

«Ясність Ваших слів, спокій, яким Ви сповнені посеред бурі, Ваш вибір залишитися в Києві, незважаючи на наближення російських військ і те, що Ви були на чолі списку людей, які підлягають знищенню, заохочуватимуть нас, єпископів Франції, спокійно витримувати відносні бурі, які на нас іноді насуваються, — звернувся архиєпископ до Блаженнішого Святослава, додавши: — У Христі ми сподіваємося вийти з цього досвіду зрілими і зміцнілими, вільнішими і радіснішими».

Нагадаємо, що 5 листопада 2024 року участю у відкритті Пленарної асамблеї Єпископської конференції Франції в Люрді Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженіший Святослав завершив свій офіційний візит до Франції.