Created with Sketch.

«Ви звільняєте світ від великого страху перед життям», — Блаженіший Святослав до багатодітних сімей

05.10.2021, 10:22
Зустріч з багатодітними родинами у Рівному
Джерело фото: Місії до народів Апостола Якова Меншого у Рівному і Департаменту інформації УГКЦ

30 вересня члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у римо-католицькому храмі св. Йоана Павла ІІ у м. Рівному зустрілися з багатодітними родинами з різних християнських конфесій.

Олександр Бучковський

Захід розпочався з вступного слова правлячого єпископа Луцької дієцезії РКЦ Віталія Скомаровського, який подякував лідерам Церков за прийняту того дня на засіданні в Острозі Резолюцію щодо необхідності розробки державної сімейної політики.

владика Віталій Скомаровський

 

Далі досвідом свого життя поділилися багатодітні родини. Перше свідоцтво пролунало від сім’ї Володимира та Марії Петриченків з Неокатехуменальної спільноти при римо-католицькій парафії свв. Петра і Павла м. Рівного, котрі очікують на шосту дитину. За період їх 6-річного шлюбу, кожне народження – це чудо і великий дар від Бога, який піклується з батьківською любов’ю про всіх дітей. Варто зазначити, що Марія сама за походженням іспанка, до України приїхала у 1997 році на місію разом зі своєю сім’єю, у якій налічується 10 дітей. Цей досвід багатодітності згодом у дорослому житті теж допоміг їй самій бути відкритою на нове життя.

Подружжя Віктора та Валентини Скарженців з їхніми 7 дітьми (очікують на 8 дитя) з УЦХВЄ дали свідоцтво, що з Богом можна подолати всі труднощі, а також, що вони занепокоєні поширенням небезпечних ідей, які руйнують інститут сім’ї.

Родина Міщурів з Православної Церкви поділилися чудом, як Бог подарував їм 5 дітей, хоча на своєму життєвому шляху вони стикнулися з проблемою безпліддя. Останніми засвідчили про дію Бога сім’я Ігора та Олени Бродецьких, які зазнали банкротства їхнього бізнесу після економічної кризи 2008 року та були перед дилемою пошуку роботи за кордоном. Переживаючи цю кризу, подружжя почало шукати Бога і знайшло допомогу у Католицькій Церкві. Завдяки формації у неокатехуменаті вони з вірою виховують 10 дітей.

Настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ о. Гжегож Вавжиняк розповів про "Місію до народів Якова Молодшого" з Рівного, що складається з української, іспанської, італійської, двох мексиканських сімей та двох неодружених сестер, яку сюди відправив у 2016 році Папа Франциск. Всі вони належать до Неокатехуменальної Дороги і, залишивши матеріальне забезпечення та комфорт, приїхали до України. Вони є знаком того, що можна бути щасливими, працювати і навчатися в Україні, з якої щороку у пошуках виїжджають тисячі українців. І сьогодні ця місія при парафії проводить щотижня вуличну євангелізацію, допомагає священикам у душпастирстві молоді та родин, проводить катехизацію дітей.

Також було представлено першу в Україні містерійну корону з п’ятнадцяти ікон, написаних іспанськими та українськими художниками у візантійському стилі, - від Благовіщення до Успіння Богородиці. Як зазначив отець Гжегож, тут показана історія кожного християнина, яка допомагає йому через віру побачити без страху всі факти його життя, у тому числі страждання і смерть. У світлі міжконфесійної зустрічі особливо промовистою є ікона об’явлення Воскреслого Христа своїм учням, де на першому плані стоять два брати – Петро та Андрій, котрі є символами Західної і Східної Церкви. Вдивляючись у рани Христа, люди можуть побачити Бога та один одного. За його словами, таким чином тут, у Рівному, завдяки новій естетиці та діалогові культур втілюється у життя прагнення св. Йоана Павла ІІ, щоб Церква Третього Тисячоліття дихала двома легенями.

Головуючий у ВРЦіРО Блаженніший Святослав (Шевчук) від імені очільників Церков та релігійних організаціях подякував багатодітним родинам за свідчення на практиці про християнські цінності.

«Ви нам усім сказали, що не вартує боятися життя. Сучасний світ живе у багатьох страхах, фобіях. Люди, бояться жити, а тому бояться давати життя. Бояться майбутнього, якого не бачать, а тому бояться за майбутнє своїх дітей, не хочуть їх приймати і не хочуть народжувати. Дякую, що ви дали свідоцтво, що не треба боятися життя. Не треба боятися приймати дар життя і тим життям ділитися», — наголосив Глава УГКЦ.

Далі Блаженніший продовжив до родин їхніми рідними мовами: «Якщо можна, скажу два слова іспанською. Дуже дякую всім вам, що ви приїхали з Іспанії, з Мексики, щоб поділитися з нами цією радістю життя і передавання життя, дуже дякую за слова, якими ви ділитесь з нами. Від імені України і Ради Церков, хочемо всім вам сказати: дуже дякуємо. Нехай Бог вас всіх благословляє». І на завершення сказав італійською: «Також дуже дякуємо італійській родині, що приїхали поділитись свідоцтвом вашої Неокатехуменальної Дороги. Ви дійсно дуже цінний дар Церкви, Всесвітньої Церкви і для всього світу, дякуємо».

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, на запрошення якого відбулося це виїзде засідання в Острозі, пообіцяв співпрацю у релігійній, соціальній і гуманітарній сфері та зазначив, що сімейні та релігійні цінності є тією основою розвитку нашого суспільства, а навіть можуть об’єднати з іншими європейськими (і не тільки) народами, чому свідченням є присутні родини з Італії, Мексики та Іспанії.

Читайте також
Репортажі “Побачити священне у буденному”: у Львові експонують унікальну фотовиставку про обличчя і молитву Єрусалиму
05 жовтня, 15:15
Репортажі «Сутінки перед світанком…» ― історії про те, чому українців не здолати
05 жовтня, 09:00
Репортажі Церква та держава: пошук оптимальної моделі для співпраці
05 жовтня, 13:55
Репортажі У Римі підсумували понад 30-літній досвід підтримки Мальтійським Орденом України
05 жовтня, 08:45