Віцепрезидентка Європейської комісії відвідала Український католицький університет
За її словами, бути в Україні для неї дуже цінно.
"Ми прибули сюди, щоб відзначити український героїзм. Це щось незвичайне. Ми спостерігаємо за тим, що відбувається в Україні, надсилаємо гроші та зброю. Вперше створили «Європейський фонд миру», мета якого збирати кошти на зброю. І завдяки цьому маємо можливість постачати українській армії таке важливе спорядження. Україні потрібна підтримка. Україні потрібна зброя. Сьогодні я тут, щоб зрозуміти, як ми можемо допомогти Україні більше», ― сказала в УКУ Вєра Юрова.
"Я народилась у 1964 році і пам’ятаю комуністичний режим дуже добре. Мої батьки були у «чорному списку». Батько завжди розповідав людям правду, про те, що совєцькі танки на нашій вулиці ― це не була «братня допомога», а вторгнення окупантів. Тоді окупанти залишились у Чехії менш ніж на рік. Але тут в Україні вони будуть значно менше. Ми віримо, що перемога настане незабаром. У Чехії ми отримали жорстокий урок історії у 1939 році, коли Західні союзники зрадили нас і частина держави була передана нацистській Німеччині. Той договір назвався «Мюнхенською угодою». І чехословацький народ не був запрошений навіть, аби послухати його обговорення. Це було про нас, але без нас. І тому зараз, коли ми чуємо заклики про мирний договір з Путіним ― це сигнал: нічого про Україну без українців. Лише українці, які сплачують найвищу ціну, мають вирішувати, коли і як ця війна закінчиться", - наголосила Вєра Юрова.
За її словами, боротьба буде тривати до звільнення від останнього російського окупанта усієї території України у міжнародно визнаних кордонах. Умиротворення ніколи не окупалося. І ті, хто посягнув на наші права, завжди захочуть більшого.
"Так, ми хочемо, щоб Україна стала частиною Європейського Союзу. Цей процес довгий та складний для усіх країн, які хочуть стати частиною ЄС. Не тільки для України, а й для Молдови та Грузії. Російська агресія дала для ЄС важливий імпульс. Перед нами постав історичний момент, який каже ― ви маєте зростати географічно, політично, збільшувати свій вплив і запрошувати нові країни долучитись. Є певні речі, які ми мусимо підготувати для приєднання нових учасників до Європейського Союзу. Якщо розглядати це на прикладі України, то маємо практичний приклад: потрібно перебудувати бюджет ЄС. Тому, що Україна буде найбільшою країною з найбільшими фінансовими потребами", - вважає вона.
Вєра Юрова впевнена, що не може бути жодних перемовин з Путіним, Росією, бо на руках диктатора кров тисячі людей.
Віцепрезидентка Європейської комісії наголосила, що Україна потребує впровадження багатьох змін: "Вам потрібні люди! І це робота для УКУ. Академічні інституції повинні готувати саме тих професіоналів, яких потребуватиме Україна для відновлення".
Під час зустрічі ректор УКУ о. Богдан Прах сказав: «У часі відбудови України, потрібно шукати нові рішення: як працювати з українцями й нашими партнерами. Ми бачимо, як світ сьогодні підтримує Україну. І хочемо вірити, що спільно досягнемо перемоги. Як університет ми є невеликою спільнотою, але з великим впливом назовні. Тож намагаємося організувати довкола себе світлих людей, щоб допомагати нашим політикам формувати завтрашній порядок дня».