Від коронавірусу помер єрарх РПЦ МП ще радянського часу, уродженець України

Від ускладнень, викликаних коронавірусною нфекцією, на 83-му році життя 1 грудня помер єрарх РПЦ МП ще радянського часу митрополит Йов (Тивонюк). Він був найближчим вікарієм патріарха Пимена, колишнім заступником голови ВЗЦЗ МП і митрополитом Челябінським.

Співчуття з цього приводу висловив Патріарх Кирил (Гундяєв), повідомляє "Патріархія.Ру"

Митрополит Йов (в миру - Дмитро Якович Тивонюк) народився 6 листопада 1938 р у Почаєві Кременецького району Тернопільської області.

1957 року вступив до Київської духовної семінарії. З 1958 р проходив службу в лавах радянської армії. Після військової служби продовжував навчання в Одеській духовній семінарії, яку закінчив в 1965 р і вступив до Московської духовної академії.

У 1967 р зарахований до числа братії Троїце-Сергієвої лаври. 20 червня 1968 р пострижений в чернецтво з ім'ям Йов на честь преп. Іова Почаївського і 18 липня того ж року митрополитом Крутицький і Коломенський Пименом (Ізвєковим) висвячений у сан єродиякона.

У 1969 році закінчив Московську духовну академію зі ступенем кандидата богослов'я.
3 січня 1975 р хіротонізований на єпископа Зарайського, вікарія Московської єпархії. Хіротонію в Богоявленському патріаршому соборі в Москві уділив патріарх Пімен, митрополити Київський і Галицький Філарет та ін.

19 липня 1976 року призначений заступником голови ВЗЦЗ МП. 30 листопада 1988 року призначений архиєпископом Костромським і Галицьким. У вересні переведений на Житомирську та Овруцьку кафедру зі звільненням з посади заступника голови ВЗЦЗ МП.
25 лютого 2000 указом патріарха Алексія II зведений у сан митрополита.

Рішенням Синоду 22 березня 2011 р звільнений від управління Челябінської і Златоустівській єпархією і почислений на спокій за станом здоров'я. Був почесним настоятелем храму Ризоположения на Донській вулиці м Москви.