Від насильства на релігійному ґрунті найбільше страждають християни і мусульмани
Рівень насильства на релігійному ґрунті у світі щороку зростає. Про це повідомляє Український тиждень з посиланням на видання The Khaleej Тimes.
У 2006-2009 роках рівень насильства на релігійному ґрунті зріс. Згідно з даними Дослідницького центру Пьюв (Pew Research Center), жертвами здебільшого ставали представники християнських конфесій та мусульмани.
«Протягом трьох років у 130 країнах зареєстровано 66 випадків утисків християн з боку представників державних структур, або з боку соціальних установ. Водночас, за цей же час, у 117 країнах зареєстровано 59 аналогічних порушень проти мусульман», - зазначено у звіті Центру.
Проявами насильства на релігійному ґрунті, за визначенням дослідників, є вбивство, завдання фізичних травм, тюремне ув’язнення, затримання та депортація, дискримінація, знищення особистих речей чи релігійних атрибутів.
2009 року в 101 країні зафіксовано заходи, які порушували права релігійних громад. Тоді як 2008 року такі випадки були зареєстровані у 91 країні.
Найбільший утиск державою свободи віросповідання спостерігається у країнах Близького Сходу та Північної Африки.
До десятки країн світу, в яких рівень нетерпимості та соціальної ворожості до представників інших релігійних конфесій за останні роки стрімко зріс, увійшли Росія та європейські країни. Зокрема, Великобританія, Болгарія, Данія, Швеція.
Як повідомлялось, нещодавно в столиці Франції Парижі мусульманам заборонили молитися на вулицях міста.
До цього у Франції набрала чинності заборона на носіння жінками-мусульманками у громадських місцях вбрання, яке повністю закриває обличчя.
Тим часом антихристиянське насильство в Єгипті підштовхнуло уряд цієї країни розглянути питання щодо введення нових законів про кримінальну відповідальність за насильство на релігійному ґрунті.