Відео унікальної церкви з Львівщини перемогло у конкурсі від Вікіпедії

10.02.2021, 09:10
Культура
Відео унікальної церкви з Львівщини перемогло у конкурсі від Вікіпедії - фото 1
Відео про давню пам’ятку, дерев’яну церкву Святого Дмитра у селі Маткові перемогло у конкурсі від Української Вікіпедії. Його визнали найкращим у номінації «Відео» у конкурсі Вікі любить пам'ятки, інформує Департамент Архітектури та містобудування ЛОДА.

Церква святого Дмитра на Турківщині є унікальною пам'яткою бойківської архітектури, інформує Твоє місто.

«До Маткова довелося потрапити у травні під час зйомок промо-ролика Львівщини. Одразу вирішив, що про це місце зроблю окреме відео для свого ютуб-каналу і для видання «Збруч», де веду рубрику «Пам'ятки Галичини». І коли мені запропонували взяти участь у конкурсі від Вікіпедії, я подав саме це відео», – каже автор відео-переможця Ігор Мартинів.

Дерев’яній церкві у селі Маткові, що у Турківському районі, понад 180 років, її збудувалиу 1838 році. Вона належить до переліку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. Це унікальна пам'ятка бойківської архітектури, всього збережено 70 храмів такого типу.

Директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько сподівається, що перемога у конкурсі приверне увагу до пам’ятки. Її подали на конкурс «Велике будівництво», аби залучити державні кошти на реставрацію.