Відмова більшості православних Церков їхати в Амман – це доказ визнання прерогативи Патріарха Варфоломія, - богослов
Відмова більшості помісних Церков їхати на “братерську” зустріч в Аммані свідчить про те, що в православному світі зберігається стійка більшість, яка згодних з тим, що виняткові прерогативи в області міжправославної співпраці перебувають у Вселенського Патріарха.
Таку думку висловив у своєму Telegram-каналі богослов архимандрит Кирило Говорун, інформує «Релігійна правда».
“У цю більшість входить навіть Єрусалимський Патріарх, який звів канонічний статус ним же ініційованої зустрічі до НЕФОРМАЛЬНОГО “, — впевнений богослов.
“Ця зустріч дійсно не формат, тому що вона не відповідає жодному з відомих канонічних форматів соборності. Однак і Церкви, які вирішили їхати в Амман, роблять це не “проти Константинополя”, а з метою збереження відносин з Москвою. Збереження відносин з усіма, на мій погляд — це зараз найправильніша політика”, — підсумував він.
- Зустріч глав та представників Православних Церков для обговорення “українського питання“ відбудеться 26 лютого в Йорданії, Амман
- Ініціативу проведення зустрічі ще 21 листопада 2019 року озвучив Єрусалимський Патріарх Феофіл з подачі Москви.
- Православ’я представляють 15 автокефальних Церков. Глави найбільших Православних Церков вже дали зрозуміти, що в Амман НЕ поїдуть. Це Константинопольський, Олександрійський Патріарх, Антіохійський Патріарх, Кіпрський, Елладський архиєпископи. Також відмовились Албанський архиєпископ Анастасій і Грузинський Патріарх Ілія. Болгарська Православна Церква вслід також оголосила про відмову іхати в Амман.
- Натомість участь у зустрічі, окрім очільника РПЦ Кирила і Єрусалимського Патріарха, візьме Сербський предстоятель Іриней (і то під знаком питання) . А Румунська і Польська Церкви вирішили відправити на зустріч лише делегацію єпископів.