Відомий богослов висміяв сьогоднішню заяву Кирила про те, що Константинополь не має відношення до історії Росії

14 жовтня, 15:17
Православні
Відомий богослов висміяв сьогоднішню заяву Кирила про те, що Константинополь не має відношення до історії Росії - фото 1
Про "новий залп Кирила в патріаршій війні престолів" написав і прокоментував у Фейсбук відомий російський богослов Андрій Кураєв.

"Константинополь це місто, яке не має ніякого відношення до історії Росії", - сьогодні заявив Патріарх Московської в своїй проповіді.

На що Андрій Кураєв відповів: "Протягом шести століть Російська Церква була частиною Константинопольського Патріархату. Призначені звідти єпископи утримували руських князів від опору ординського ярма (бо монголи були союзниками Візантії в протистоянні туркам).

Хіба можна Місто, з якого століттями бралися політичні ідеологічні, архітектурні, літературні, поведінкові та інші зразки, вважати чужим для історії Росії?

А пізніше - хіба можна Місто, до завоювання якого рвалася Російська Імперія, заради якого вона впадала в війни, вважати таким, що не має відношення до її історії?

І, до речі, чи можна вважати Покровом Богородиці те, що Місто все ж так і не дісталося русам ні в 9 столітті, ні в 19-му, ні в 20-м?"