Created with Sketch.

Відпуст у Санктуарії Летичівської Богородиці

07.07.2010, 13:22

Близько 7 тисяч вірних, серед яких – майже тисяча піших паломників, понад 60 священиків та численна кількість монахів й монахинь взяли участь у відпустових урочистостях у Санктуарії Летичівської Богородиці (смт. Летичів, Хмельницька обл.), які закінчились у вівторок, 6 липня.

Юлія КОМАРНІЦЬКА. - "Credo", 6 липня 2010 року


Близько 7 тисяч вірних, серед яких – майже тисяча піших паломників, понад 60 священиків та численна кількість монахів й монахинь взяли участь у відпустових урочистостях у Санктуарії Летичівської Богородиці (смт. Летичів, Хмельницька обл.), які закінчились у вівторок, 6 липня.

Цього дня також виповнився 21 рік з дня повернення храму католикам та 16 років відновлення офіційних піших паломництв до ікони Летичівської Богородиці.

Службою Божою опівночі розпочалось нічне чування. О 2.00 год. на площі біля святині відбулась Процесія Світла, у якій взяв участь молитовний рух «Євангеліє життя». Нічне чування закінчилось о 6. 00 годині адорацією Пресвятих Дарів.

На урочисту Євхаристію о 11.00 год. прибули єпископ Луцької дієцезії Маркіян Трофим’як та єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський.

На початку Євхаристії настоятель та хранитель святині Летичівської Богородиці о. Адам Пшивускі привітав усіх, хто прибув на урочистості. Зокрема, єпископів, священиків, богопосвячених, паломників з України та Польщі, представників влади, а також Генерального Консула Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Свідерека.

Під час проповіді владика Маркіян говорив про те, як важливо людині жити згідно Божої волі: «Чи ми дійсно шукаємо волі Бога? Пригадаймо, що стоїть на початку людських конфліктів, війн, революцій – це чиясь воля. … Чи хтось може на вазі зважити міру людського терпіння? Штучний голод, репресії, заслання до Сибіру – терпіння цих людей зміряти неможливо. … Бог дав нам можливість бути не тільки свідками, але й учасниками прощі до цієї святині.»

На закінчення Меси паломники розповіли свідчення про свої переживання та зцілення, які отримали йдучи в дорозі.

За запрошенням єпископа Леона Дубравського до присутніх звернувся також Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці. Пан Кшиштоф Свідерек сказав: «Консул має бути там, де його народ.» За його словами, тепер польський народ може радіти подіями, які відбуваються у Летичівській святині.

Святкову Службу Божу прикрашав хор із парафії Пресвятого Серця Ісуса з Кам’янця-Подільського «Vox Cordi» та струнний квартет «Camerata».

Після Меси відбулася Євхаристійна процесія вулицями Летичева під дощем.

Близько 15.00 год. змоклі віряни, підкріпившись гарячим обідом, роз’їхались по домівках.

Нагадаємо, відпустові урочистості у Санктуарії Летичівської Богородиці розпочались вчора, 5 липня.

Читайте також