• Головна
  • Новини
  • Відтепер на Закарпатті перебуватимуть мощі апостолів Петра і Павла...

Відтепер на Закарпатті перебуватимуть мощі апостолів Петра і Павла

14.07.2013, 12:51
Відтепер на Закарпатті перебуватимуть мощі апостолів Петра і Павла - фото 1
Владика Іриней (Білик), єпископ-канонік римської Папської базиліки Святої Марії Маджоре, передав мощі апостолів Петра і Павла на постійне перебування до храму в с. Вишка Закарпатської області.

12 липня 2013 року, в день Святих верховних апостолів Петра і Павла, владика Іриней (Білик), єпископ-канонік римської Папської базиліки Святої Марії Маджоре, передав мощі апостолів Петра і Павла на постійне перебування до храму в с. Вишка Закарпатської області. Саме в цей день у місцевому храмі обходили престольне свято.

Урочистості розпочалися Архиєрейською Літургією, яку очолив владика Іриней у співслужінні з місцевим парохом та отцями василіанами і салезіянами. У Літургії взяли участь монахи студити та сестри служебниці зі Львова та Ужгорода, численні миряни із Закарпаття, православні брати з Білорусії та Росії. Супроводжував Літургію хор «Євшан» зі Львова.

Закарпаття.jpg

Після Богослужіння владика Іриней поблагословив мініатюру Папської базиліки Святого Петра, яка була встановлена у споруджуваному Закарпатському музеї мініатюр. Необхідно відзначити, що напередодні владика Іриней освятив мощі третьої категорії, частинки котрих були поміщені в копіях запрестольної ікони з храму у Вішці. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Довідка:

Храм Святих верховних апостолів Петра і Павла був збудований зусиллям Петра й Оксани Токач. Його освятив 12 липня 2010 року владика Мілан (Шашік), єпископ Мукачівської єпархії, та владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.