Війна почалася із заперечення нашого права на існування, - Глава УГКЦ про феномен путінізму

02 березня, 17:47
Суспільство
Війна почалася із заперечення нашого права на існування, - Глава УГКЦ про феномен путінізму - фото 1
Предстоятель УГКЦ Святослав зізнався, що задовго до широкомасштабного вторгнення відчув велику небезпеку, яка походить Україні від Росії.

Про це першоєрарх розповів у інтерв'ю Івано-Франківському обласному телебаченню.

"Я відчув, що починаються дуже небезпечні процеси задовго до того, як почали гриміти гармати й ми почули свист російських ракет над нашими головами, — каже Блаженніший Святослав. — Одного разу на великому міжцерковному форумі один з очільників Російської Православної Церкви сказав мені таку фразу: «Ви не повинні існувати». Це означає, що війна почалася із заперечення права на існування, яке відбувалося спочатку на ідеологічно-пропагандивному рівні", - сказав Глава УГКЦ.

За його словами, вже тоді усі структури російської держави, зокрема й церковні, були заражені брехнею і цю брехню вони стали поширювати на весь світ.

"Про нашу державу й наш народ говорили як про «щось», забираючи в нас особовість, кажучи, що України і її народу немає, а є лише територія, стверджуючи, що українці — це не нація, а адепти якоїсь ідеології. Нас дегуманізували, і це була дуже хитра маніпуляція", - заявив він.

Як зауважив Блаженніший Святослав, наші вороги хотіли говорити про Україну без України. Удавали, що Української держави немає, що це — тимчасове явище, помилка історії. Стверджували, що росіяни й українці — один народ, що українці — це такі дещо «єретичні» росіяни, яких треба перевиховати або знищити.

"Ми запитуємо про причини: звідки могло взятися таке заперечення прав на існування цілого народу, цілої культури? Можливо, колись соціологи й дослідники соціумів нового часу це вивчатимуть, але ми вже бачимо: російське суспільство і російська держава хворі на старі радянські хвороби (хтось би хотів назвати їх пострадянськими), які сьогодні перетворилися на реваншистську ідеологію, глибоко геноцидну за своєю сутністю.

Думаю, що суспільство, яке могло породити феномен путінізму, дуже хворе морально. І Україна для нього великий подразник, адже є прикладом, що можна вилікувати хвороби пострадянського суспільства, можна бути вільними й будувати демократичну державу відкритого типу суспільства", - наголосив Глава УГКЦ.