Війна в Україні стала особливою темою обговорення на Австралійській конференції католицьких єпископів

10.11.2022, 12:41
Католики
Війна в Україні стала особливою темою обговорення на Австралійській конференції католицьких єпископів - фото 1
7–11 листопада в Сіднеї триває Австралійська конференція католицьких єпископів. Однією з найважливіших тем, які обговорювали під час конференції, була війна в Україні.

За повідомленням Депараменту інформації УГКЦ, 9 листопада правлячий архиєреєй Мельбурнської єпархії свв. апп. Петра й Павла (УГКЦ), яка охоплює всю Австралію, Нову Зеландію та Океанію владика Микола Бичок виступив перед Австралійською конференцією католицьких єпископів з окремим зверненням щодо війни в Україні.

«Сьогодні дякую вам за унікальну можливість донести правду про війну в Україні на Конференції католицьких єпископів в Австралії. Останній раз я звертався до вас 9 травня цього року, у 75-й день війни. Сьогодні вже є 259-й день, і це більше ніж вісім місяців жахіття, який переживають усі українці, і, знову ж таки, за цим спостерігає весь цивілізований світ. Це дуже символічно, що я сьогодні промовляю до вас, оскільки 9 листопада — День української писемності та мови», — сказав єпископ.

Серед робочих моментів єпископської конференції була також молитва за мир та спокій в Україні, якою всі присутні владики моляться впродовж усього тижня.

До складу конференції входять єпископи із 34 дієцезій та ординаріатів із 28 територіальних дієцезій та з 6 інших структур, зокрема східних католицьких дієцезій для халдейських, маронітських, мельхітських та українських католиків, а також військовий ординаріат і англіканський ординаріат та особистий ординаріат Богоматері Південного Хреста.

Єпископи збираються двічі на рік на тиждень у травні та листопаді, щоб діяти та вирішувати питання національного значення.

Президентом Австралійської конференції католицьких єпископів є владика Тімоті Костелло, архиєпископ Перту, а його заступником — владиа Ентоні Фішер, архиєпископ Сіднею. Генеральним секретарем є Стівен Гекетт.