ВІЛ-інфіковані пацієнти покинули лікарню «Лавра»

05.11.2013, 09:48
ВІЛ-інфіковані пацієнти покинули лікарню «Лавра» - фото 1
Люди, хворі на СНІД, які кілька місяців відмовлялися покинути приміщення непрацюючої лікарні «Лавра», вже кількі днів як добровільно переїхали до нової, ще не повністю зданої в експлуатацію лікарні на вулиці Амосова.

лікарня.jpegЛюди, хворі на СНІД, які кілька місяців відмовлялися покинути приміщення непрацюючої лікарні «Лавра», вже кількі днів як добровільно переїхали до нової, ще не повністю зданої в експлуатацію лікарні на вулиці Амосова, повідомляє "Релігія в Україні".

Після останнього відчайдушного страйку хворих прем’єр–міністр Микола Азаров дав доручення до 28 жовтня перевезти людей до нової клініки. «29–го числа ми зрозуміли, що ніхто цього робити не збирається, тому самі взяли машини і повезли людей, — розповів «УМ» прес–секретар Всеукраїнської мережі ЛЖВ, Андрій Андрушків. — Тут сучасні палати, є умови для лікування. Щоправда, юридично лікарі ще не мають права працювати в цій будівлі, бо її ще не здали в експлуатацію».

За його словами, нині триває юридична тяганина за цю землю. Питання мусить вирішити Київрада, але Національна академія медичних наук, яка має подати відповідне звернення, досі цього не зробила.

У лікарні на Амосова жити можна, кажуть пацієнти. Поки що не працюють ліфти та їдальня. Тож харчуватися доводиться власним коштом. «Нам найголовніше — щоб тут були лікарі, — каже одна з пацієнток Марина. — Поки ж їх сюди не пускають через бюрократичні непорозуміння. Сподіваємося на швидке вирішення цього питання».

Нова обитель «втікачів» iз «Лаври» розмiщена на території Національного інституту епідеміології та інфекційних захворювань, правда, оддалік від решти корпусів. Хворі сподіваються, що в екстреному випадку лікарі все–таки прийдуть на допомогу, бо ж клятва Гіппократа важливіша за бюрократичні нормативи.

Клініка "Лавра", яка знаходилася на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", була закрита влітку за рішенням Кабінету міністрів. Приміщення лікарні передали на баланс заповідника. Проти сусідства з ВІЛ-інфікованими неодноразово виступав настоятель Києво-Печерського монастиря лаври владика Павло.