"Він не пастир", - сказала громада УПЦ МП на Дніпропетровщині про патріарха Кирила і долучилася до ПЦУ

"Він не пастир", - сказала громада УПЦ МП на Дніпропетровщині про патріарха Кирила і долучилася до ПЦУ - фото 1
У Світлий Понеділок 25 квітня після Божественної Літургії відбулися збори релігійної громади храму Воскресіння Христового в с. Олександрівка Дніпровського району Дніпропетровської області.

На зборах виступив настоятель місцевої громади і голова парафіяльної ради протоєрей Андрій Пономаренко, який дав оцінку позиції патріарха РПЦ Кирила щодо російської агресії в Україну, звернув увагу на відсутність дієвої реакції очільника УПЦ МП митрополита Онуфрія на звернення священників та вірян з проханням засудити позицію патріарха Московського та змінити статус УПЦ і вийти з РПЦ. На завершення о. Андрій запропонував присутнім про входження у канонічне спілкування з ПЦУ.

У результати збори ухвалили:

1. Надіслати Предстоятелю ПЦУ Блаженнішому Епіфанію прохання прийняти їх громаду під свій омофор як ставропігійну парафію Київської митрополії та передати її під тимчасове управління митрополита Олександра (Драбинки).

2. Виходячи зі складних обставин воєнного стану в Україні текст прохання вважати відкритим для підписання іншими членами громади впродовж Світлої Седмиці, про що їх додатково проінформувати.

За перше рішення проголосувало 13 осіб (3 утрималися), за друге — 14 осіб (2 утрималися).

Пропозиція зібрати додаткові збори для підписання прохання у більш представницькому складі релігійної громади не була підтримана.

'Він не пастир', - сказала громада УПЦ МП на Дніпропетровщині про патріарха Кирила і долучилася до ПЦУ - фото 92243

"Збори відбулися з ініціативи настоятеля храму, тобто з моєї, — зазначив на своїй фейсбук-сторінці о. Андрій. — Я дякую вірянам нашої громади, що підтримали моє рішення полишити юрисдикцію Московської Патріархії та, слідуючі Томосу Вселенського Патріарха про дарування автокефалії ПЦУ, долучитися до Православної Церкви України як ставропігійна парафія Київської Митрополії.

Було також ухвалене відповідне Звернення про це до Предстоятеля ПЦУ, митр. Епіфанія і визнано прийнятним оголосити його відкритим для підписання протягом Світлої Седмиці".

Як зауважує настоятель, його громада зовсім нечисельна. А після 24 лютого, "з початком активного вторгнення збройних сил сусідньої федерації більше половини наших прочан або виїхали за межі Дніпропетровської області, або не мають змоги (з різних причин) бути на богослужіннях в нашому храмі. Через цей допис я запрошую всіх вірян нашого храму висловити свою позицію щодо нашого рішення в коментарях під цим дописом", — закликав о. Андрій Пономаренко.