Віряни висунули митрополиту Донецькому УПЦ МП 10 вимог та звинуватили його у деструктивній діяльності

10 лютого, 09:50
Суспільство
Віряни висунули митрополиту Донецькому УПЦ МП 10 вимог та звинуватили його у деструктивній діяльності - фото 1
Понад 300 віруючих, парафіян Троїцького собору і Ксенії Петербурзької УПЦ МП м. Донецька адресували 6 лютого звернення митрополиту Іларіону (Шукало), в якому звертають його увагу на "критичний стан" справ в Донецькій єпархії, до якого призвела його деструктивна діяльність.

Про це повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на "Церквач" і Аhilla.ru.

Віряни заявляють про "кадровий голод" в єпархії внаслідок "нестерпних умов для пастирського служіння і облаштування особистого життя" священиків - не через зовнішні чинники (бойові дії в Донецькій області), а через недотримання "моральних, етичних, християнських норм" митрополитом Іларіоном стосовно священиків і вірян.

"Без зміни ситуації єпархія приречена на повне розорення", - пишуть автори звернення. Вони виставили митрополиту Іларіону 10 вимог, серед яких: "недопущення до служіння в священному сані... як неодноразово одруженого" секретаря єпархії архидиякона Андрія Чичикало, "недопущення священнослужителям та їх найближчим родичам утримувати питні заклади", "виконувати вимоги парафіяльних статутів", "переглянути систему оплати духовенства і працівників" єпархії, "затвердити в Донецькій єпархії ревізійну комісію для контролю над фінансовою діяльністю єпархіального управління"," забезпечити справедливий розподіл треб між храмами","забезпечити виконання трудового законодавства для кліриків і працівників храмів", "припинити приниження священнослужителів", "погоджувати в обов'язковому порядку і без винятків з парафіяльною радою всі кадрові призначення" тощо.

У контексті цих вимог віряни наполягають залишити в спокої їх настоятеля протоєрея Володимира Леонова (який раніше заявив про те, що складає свої повноваження настоятеля через неможливість служити під керівництвом такого архиєрея), припинити його переслідування, але і вимагають від архиєрея кардинальних реформ в єпархії.

"Запевняємо Вас, що ці вимоги поділяють з нами й інші парафії Донецької єпархії... Наполягаємо на приведенні у виконання в найкоротші терміни даних вимог з подальшим офіційним донесенням їх до священнослужителів і приходських рад Донецької єпархії", - йдеться у зверненні.

Парафіяни також склали петицію, адресовану главі УПЦ МП Митрополиту Онуфрію. Реакція Донецької єпархії невідома: сайт єпархії не оновлювався з 20 січня, в групі ВК єпархії немає можливості залишати коментарі.

Віряни висунули митрополиту Донецькому УПЦ МП 10 вимог та звинуватили його у деструктивній діяльності - фото 66644
Віряни висунули митрополиту Донецькому УПЦ МП 10 вимог та звинуватили його у деструктивній діяльності - фото 66645
Віряни висунули митрополиту Донецькому УПЦ МП 10 вимог та звинуватили його у деструктивній діяльності - фото 66646