"Вірю, що Папа Франциск швидко оголосить Бенедикта XVI святим», – архиєпископ Мечислав Мокшицький

03.01.2023, 13:03
Католики
"Вірю, що Папа Франциск швидко оголосить Бенедикта XVI святим», – архиєпископ Мечислав Мокшицький - фото 1
Колишній Другий Секретар Папи Бенедикта XVI, а сьогодні Львівський римо-католицький архиєпископ Мечислав Мокшицький поділився спогадами про Папу-емерита.

"Звістка про смерть Папи Бенедикта XVI наповнила моє серце болем, тому що він був мені близьким», – так архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит РКЦ прокоментував для Vatican News повідомлення, яке 31 грудня 2023 року надійшло із Ватикану.

Єрарх РКЦ пояснив, що мав нагоду познайомитися із ще тоді кардиналом Йозефом Ратцінґером, коли був Другим Секретарем Івана Павла ІІ. Префект Конгрегації Віровчення щоп’ятниці мав аудієнцію в Святішого Отця.

«Він завжди був дуже сердечним, приємним, цікавився моїм життям. А потім вже як його Другий Секретар я міг ще більше з ним познайомитися. Це була дуже вразлива людина», – згадує архиєпископ Мокшицький, додаючи, що Папа Бенедикт завжди мав для нього добре слово, був немов батьком.

Для Львівського римо-католицького митрополита спілкування з Бенедиктом XVI було також школою молитви. «Він завжди дуже багато часу присвячував молитві. Він дуже багато працював, готувався до зустрічей, готував свої проповіді. І також дуже любив зустрічатися з людьми під час аудієнцій», – згадує він, підркеслюючи, що завдячує Папі-емериту любов до Літургії.

«Пізніше, коли він призначив мене Архиєпископом Львова, він особисто висвятив мене на єпископа в базиліці Святого Петра. А пізніше, коли я приїжджав до Риму, завжди запрошував мене до себе. Був дуже зацікавлений моєю працею, моїм служінням в Україні. Завжди запевнював мене про свою молитву, пам’ять, а також допомагав, щоби тут все добре відбувалося, щоби наша Церква розвивалася», – розповів митрополит Мокшицький.

Остання зустріч відбулася в листопаді, кілька тижнів перед смертю. «Він почував себе ще дуже добре. Питав, яка ситуація в Україні під час цієї війни і запевнював нас про свою молитву, про свою турботу. Будемо завжди його пам’ятати в своїх молитвах. Я вірю, що Папа Франциск швидко оголосить його святим», – сказав архиєпископ Мечислав Мокшицький.