Вісімнадцять громад вийшли з УПЦ МП за минулий тиждень

Владика Матфей приймає громаду с. Білополь - фото 1
Владика Матфей приймає громаду с. Білополь
Згідно з даними сторінки у Вікіпедії, яка присвячена темі переходів громад з УПЦ МП до ПЦУ, за 11-17 липня лише 18 громад вирішили змінити юрисдикцію. Більшість з них з Хмельниччини.

11 липня 2022 року єпископ Володимирський Матфей зустрівся з парафіянами Свято-Дмитрівського храму села Білопіль Володимирського району, які під час зборів прийняли рішення про перехід з москУПЦ МП у Православну Церкву України.

Під час зустрічі вони написали прохання на ім’я єпископа Матфея і були прийняті до складу Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України.

На Хмельниччині до ПЦУ 15 липня перейшло відразу 10 громад, 7 з яких того дня отримали затверджені статути в обласній адміністрації:

16 липня в с. Денисівка на Хмельниччині відбулись збори громади щодо приєднання діючої парафії Покрови Богородиці УПЦ МП до Православної Церкви України. Рішення прийняті були одноголосно, протоколи зборів направляються на реєстрацію.

17 липня громада храму Казанської ікони Божої Матері села Нападівка Кременецького району на Тернопільщині прийняла рішення на зборах про перехід від УПЦ МП до ПЦУ.

І чотири громади за ці дні перейшли до ПЦУ на Київщині.

12 липня православна громада села Віта Поштова на загальних зборах прийняла рішення про перехід православної парафії Різдва Пресвятої Богородиці з УПЦ МП до Православної Церкви України.

16 липня відбулися збори громади святих апостолів Петра і Павла в с. Одайпіль, на яких було прийнято рішення перейти до ПЦУ.

17 липня громада села Михайлівка-Рубежівка прийняла історичне рішення – парафіяни церкви Архангела Михаїла проголосувала за вихід із УПЦ Московського патріархату і перехід до Православної Церкви України. Про це повідомив мер Ірпіня Олександр Маркушин.

Цього ж дня відбулися збори в церкві Пресвятої Трійці м. Богуслава. Більшість присутніх на них проголосувала за перехід до ПЦУ.

Голосування в Зазим'є - фото 96652
Голосування в Зазим'є

 

Цієї ж неділі відома парафія Воскресіння в с. Зазим'я провела збори і 800 осіб проголосували "ЗА" вийти з УПЦ МП і перейти до ПЦУ. Отець Анатолій Слинько, настоятель громади, очолив процес переходу і був повторно обраний її душпастирем.

Ініціативна група з переходу - фото 96651
Ініціативна група з переходу