Визначена дата розгляду у комітеті урядового законопроекту про "заборону" УПЦ МП

29 лютого, 11:38
Держава
Визначена дата розгляду у комітеті урядового законопроекту про "заборону" УПЦ МП - фото 1
5 березня урядовий законопроект (8371) щодо звільнення деяких релігійних організацій від підпорядкування державі-агресору розгляне комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Про це голова комітету Микита Потураєв (“Слуга народу”) повідомив громадську ініціативу “Голка”.

Примітно, що раніше нардеп заявляв, що у лютому законопроект може вже піти на розгляд Верховної Ради, але строки змінилися.

Була ініціатива від моїх колег з «Європейської солідарності», щоб ми разом доопрацювали певні моменти. Ми десь два тижні попрацювали, у нас уже повністю готовий текст до розгляду в комітеті, у нас повний консенсус щодо цього документу. Так сталося, що в членів комітету Миколи Княжицького і в Євгенії Кравчук були закордонні відрядження, а потім я був на зимовій сесії ОБСЄ і тільки 26 лютого повернувся. Я вважаю, що в нас дуже потужний текст, це той випадок, коли не соромно за нашу спільну роботу. Лобісти московських попів спробують дискредитувати закон за кордоном, але він піде на розгляд парламенту, — зазначає Потураєв.

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних із РФ.

Як повідомлялося, перед другим читанням тривають палкі дискусії навколо розробки механізму заборони Московської Церкви. Депутати пропонують посилити фінальну версію законопроекту: запровадити набагато швидшу процедуру заборони або ж спрощення переходу від УПЦ МП до ПЦУ. Але всі ці розбіжності проходять сито обговорень.